A-2 ženska liga: FSV i Kvarner do uvjerljivih pobjeda

14714931_1156613444425782_6145593109812388296_oOdigrane su dvije utakmice 5.kola skupine B druge ženske lige, a riječke ekipe došle su do svojih trećih slavlja bez velikih problema.

Protivnice FSV-a, košarkašice Salone, dobile su prve četvrtinu 21:20, no od tog trenutka sve je pripalo riječkim košarkašicama. Do kraja su gošćama dozvolile samo 25 poena te došle do velike 75:46 pobjede. Sve je funkcioniralo za FSV na domaćen terenu na Kozali, a istaknula se najviše Josipa Zovko koja je zabila 23 poena, a po 10 su dodale Perić, Šešnić i Mršnić. Kod Salone prva imena bila su Fredotović i Brdar s po 16 poena.

Kvarner je bio još uvjerljivi u svojoj pobjedi protiv Otočca. Gostujuće košarkašice također su se držale prvo poluvrijeme, no u drugom Kvarnerašice su krenule uraganski u obrani i napadu te je tu bio kraj svim nadama Otočcu. Za 65:29 pobjedu u redovima Kvarnera najzaslužnije su bile Lana Hrmić s 16 i Petra Vlahović s 14 poena. Prpić je zabila 12 poena za Otočac.

Preostali susret petog kola između Omiša i Vodica igra se u srijedu, a nakon zadnjih pobjeda Kvarner i FSV nalaze se na diobi trećeg mjesta.

Tablica: Omiš 3-0, Gospić 3-1, Kvarner 3-2, FSV 3-2, Salona 2-2, Vodice 0 -3, Otočac 0-4.

FSV – Salona 75:45 (20:21, 15:7, 25:9, 14:9)

FSV: Perić 10, Romih 8, Šesnić 10, Mršić 10, Lazarić 2, Vujović, Buretić 8, Crnković, Polić, Tuftan 4, Grković, Zovko 23.

Salona: Batinić 2, Šafradin, Fredotović 16, Jakšić 3, Ćoko, Brdar 16, Prkić 3, Katić, Tukić 3, Krolo 2.

Kvarner – Otočac 65:29 (10:10, 11:6, 19:7, 25:6)

Kvarner: Marošević 2, Sarjanović 2, Mijatović 7, Vlahović 14, Matijević 9, Lešnjak, Hrmić 16, Galušić 13, Lušičić 2, Božinov.

Otočac: Bižanović, Prpić 12, Delač-Paripović, Kostelac 10, Borić-Kranjčević 1, Mudrovčić, Kostelac, Borić 12, Matašić, Ladišić-Pleša 4.