A-2 ženska liga (B): Uvjerljivi Kvarner i Omiš

Košarkašice Omiša, Kvarnera te Salone slavile su pobjede u devetom kolu B skupine A-2 lige.

FSV je protiv Omiša izdržao samo jednu četvrtinu. Košarkašice Omiša su do poluvremena pobjegle na velikih +21, a u nastavku susreta su samo potvrdile svoju veliku pobjedu, 41-89. Najzaslužnija za uvjerljivu pobjedu Omiša bila je Puljić s 29 koševa. Kalajžić ju je pratila u stopu te je završila susret s 25 koševa. Kod FSV-a, Lazarić je upisala 13 koševa.

Kvarner je na Kozali uzvratio Gospiću za poraz s početka sezone. Od početka do kraja su igračice Kvarnera dominirale terenom te nisu dopuštale gošćama da u ijednom trenutku opasnije zaprijete. Ključnim se pokazala fantastična obrana Kvarnera, pogotovo na najboljoj igračici Gospića, Tomljenović. U kombinaciji s efikasnim napadom, sve je to rezultiralo uvjerljivom pobjedom domaćina, 73-49. Odlična je bila Purina, koja je susret završila s 22 koša. Tomljenović je do kraja susreta ipak uspjela 17 koševa za Gospić.

Salona je razbila Otočac, 61-39. Ključnim se pokazala treća četvrtina u kojoj je domaćin pobjegao na nedostižnih +24. Zadna četvrtina je pripala Otočcu, ali to im je bila slaba utjeha. Fredotović je s 24 koša briljirala za Salonu. Delač Krpan je s 10 koševa bila jedina svjetla točka Otočca.

FSV Rijeka – Omiš 41:89 (12:18; 14:29; 8:14; 7:28)

FSV Rijeka: Perić 4, Romih 2, Mršić, Lazarić 13, Grbčić, Crnković, Zovko 9, Tuftan 6, Leoni, Kajfeš, Mrvić 3, Vujović 4.

Omiš: Puljić 29, Vrvilo 8, Kalajžić 25, Buljubašić, Jurčić, Križanac, Lozić-Dinčić, Pezo 12, Modrić 6, Jerčić 9, Podrug.

Salona – Otočac 61:39 (11:8, 19:12, 20:6, 11:13)

Salona: Mamič 5, Mornak -, Šafradin 9, Fredotović 24, Jakšić 8, Čoko 0, Brdar 0, Prkić 2, Katić 0, Tukić 11, Krolo 2, Plazibat 0.

Otočac: Bižanoić 0, Prpić 9, Delač Krpan 10, K.Kostalac, Kranjčević Borić 0, M.Kostalac 2, Borić 6, Delač Paripović 4, Pleša Paripović 6, Matasić 2.

Kvarner – Gospić 73:49 (12:9, 20:10, 24:16, 17:14)

Kvarner: Marošević -, Vlahović 13, Kukolj 15, Purina 22, Matijević 11, Lešnjak 0, Plavljanin 6, Galušić 6, Lusičić -, Bastiačić -, Božinov -.

Gospić: Strilić 2, Prpić, Devčić 3, Sertić, Došen A. 10, Tomljenović 17, Došen D. 2, Zeba 11, Mataija, Romac 4