A-2 ženska liga B skupina: Porazi FSV-a i Kvarnera

13662050_1156615524425574_2251133707846885387_oRiječki klubovi nisu se najbolje proveli u drugome kolu A-2 lige B skupini.

U sudaru dvoje bivših prvoligaša, Gospića i Kvarnera, kao sretniji je izašao Gospić, uzevši rutinski pobjedu s 63-51. Kroz cijelu utakmicu Kvarner je tražio odgovor na svoju bivšu igračicu, Moniku Tomljenović, koja je bila nezaustavljiva te je susret završila s 29 koševa. Gospićanke su gradile svoju prednost kroz cijelu utakmicu te u nijednom trenutku nisu dale Kvarneru šansu za povratak u igru. U redovima Kvarnera najbolje su bile Hrnić s 16 i Matijević s 9 koševa.

Mlada momčad FSV-a nije se mogla nositi sa Omišem te je morala priznati poraz, 78-55. Košarkašice Omiša su odlično odigrale prve tri četvrtine, gdje su u jednom trenutku imale i čak +32. Zadnja četvrtina odigrana je u revijalnom tonu, gdje su košarkašice FSV-a uspjele ublažiti poraz. Kalajžić s 24 koša bila je prvo ime susreta. Kod FSV-a se istaknula Romih s 15 koševa.

Salona je u zadnjoj utakmici odličnom trećom četvrtinom protiv Otočca riješila sve nedoumice oko pobjednika te je uzela pobjedu s 56-44. Brdar s 21 košem predvodila je Salonu, dok je kod Otočca odlično igrala Borić, koja je susret završila s 16 koševa.

Gospić -Kvarner 63:51 (15:11, 12:10, 16:16, 20:14)

Gospić: Strilić -, Prpić -, G Devčić 8, Sertić 9, Jamičić -, Ojurović Čačić -, Romac 4, A.Došen 9, Pavelić -, Tomljenović 29, D.Došen 2, Zeba 2.

Kvarner: M.Marošević -, Sarjanović 2, Stilinović 7, Gal -, Matijević 9, Hrnić 16, Feranda 6, Galušić 9, Bešlić -, Matić 2.

Studenac Omiš – FSV Rijeka 78:55 (20:12, 26:13, 22:11, 10:19)

Studenac Omiš: Puljić 17, Vrvilo 10, Kalajžić 24, Pejković 2, Juričić, Baučić-Dilber 11, Lozić, Rodić 5, Buljunašić 0, Pavić -, Jerčić 5, Podrug 4.

FSV Rijeka: Perić, Romih 15, Šesnić 11, Medica 4, Lazarić 0, Buretić 4, Crnković 0, Zovko 10, Mršić 0, Vujović 0. Šimunović 11.

Otočac – Salona 44:56 (13:11, 10:20, 5:15. 16:10 )

Otočac: Bižanović, Prpić, Delač Paripović 5, Delač Krpan 2, K.Kostelac 9, Kranjčević, M.Kostelac, Borić 16, Mudrovčić, Pleša, Gavrić.

Salona: Batinić, Šafradin 2, Fredotović 16, Jakić, Ćoko, Brdar 21, Prkić, Katić, Tukić 17, Krolo.