A-2 ženska liga (B): FSV i Kvarner pobjednički zaključili jesen

Zbog raznih komplikacija prošlog tjedna nije izašao pregled šestog kola A-2 lige B skupina (Ž), ali tu smo da sve to nadoknadimo.

6.kolo

Kvarner je u vrlo napetoj utakmici uspio otkinuti bodove u gostima kod Salone, 65-58. Bolje su u susret ušle domaće košarkašice (17-12), ali je zato ŽKK Kvarner preuzeo stvari u svoje ruke u nastavku susreta. Do odmora je već izjednačio rezultat (31-31), da bi u nastavku susreta izgradio nedostižnu prednost za domaće košarkašice. Odlična je bila Galušić, koja je susret završila s 21 košem. Kod Salone je dominirala Fredotović s 20 koševa.

Gospić je nakon katastrofalne prve četvrtine (8-17), nadigrao Vodice i uzeo pobjedu s 62-53. Briljirala je Tomljenović, koja je gošće zatrpala s 24 koša. Kod Vodica, Skorić je ubacila 18 koševa. Omiš je pregazio Otočac već u prvoj dionici igre te je ostatak utakmice bio čista rutina za momčad Otočca, koja je na kraju uzela uvjerljivu pobjedu s rezultatom 70-49. Kalajžić s 19 i Buljubašić s 17 koševa bile su tandem susreta. Kod Omiša, K. Kostelac je pružila solidnu partiju s 14 koševa.

Salona – Kvarner 58:65 (17:12, 14:19, 14:20, 13:14)

Salona: Batinić 0, Šafradin 1, Fredotović 20, Jakšić 17, Ćoko 2, Brdar 14, Prkić 4, Katić 0, Tukić 0, Krolom 0, Tokalić 0.

Kvarner: Marošević 2, Sarjanović 4, Plavljanin 0, Vlahović 10, Matijević 18, Lešnjak 4, Hrmić 0, Galušić 21, Lusićić 0, Stilinović 6.

Gospić – Vodice 62:53 (8:17, 18:11, 16:10, 20:15)

Gospić: Brkljačić -, Prpić -, G.Devčić 14, Sertić 2, Romac 4, Ojurović Čačić -, Mataija -, Došen 14, Jamičić -, Tomljenović 24, Došen 2, Zeba 2.

Vodice: Mumić -, Jozić -, Ivešić -, Deur 2, Obratov 11, Troskot -, Skorić 18, Mihić 15, Bumber -, Filipi 7.

Otočac – Omiš 49:70 (4:22, 15:21, 10:12, 20:15)

Otočac: Bižanović, Prpić, Delač Paripović 13, Delač Krpan 8, K.Kostelac 14, Kranjčević, Mudrovčić, M.Kostelac, Borić, Pleša 10, Matusić 4.

Omiš: Puljić 9, Vrvilo 1, Kalajžić 19, Rodić, Juričić, Lozić Dinčić, Pezo 12, Križanac 2, Modrić 4, Buljubašić 17, Podrug 2.

7.kolo

FSV se na teren vratio u sedmom kolu, gdje je u velikom derbiju srušio ekipu Gospića. Otvorio je Gospić bolje utakmicu, iskoristivši svaku grešku domaćih košarkašica. Na polovini druge četvrtine je bilo velikih 25-14 za Gospić, koji je bio na rubu bijega u pobjedničke vode. Međutim, FSV je u tim trenucima napravio par pravih zamjena te je stisnuo još jače u obrani. Gospić nije imao odgovora na novonastalu situaciju te je počeo tonuti. FSV je uhvatio ritam u napadu te je polagano počeo okretati rezultat u svoju korist. Kulminacija svega zbila se polovicom treće četvrtine, kada FSV dolazi do velikih +13 (38-25). Od tog trenutka nadalje, pitanje pobjednika je bilo riješeno.  Odličnu utakmicu je odradila Zovko, koja je ubacila 21 koš. Kod Gospića, Došen je bila prvo ime s 13 koševa.

Omiš je pregazio Salonu na domaćem terenu 92-50. Od početka do kraja, Omiš je autoritativno vodio utakmicu u smjeru željenog rezultata. Kalajžić je vodila glavnu riječ u pobjedničkoj ekipi s 25 koševa. Kod Salone, Fredotović je ubacila 18 koševa. Vodice su bez puno muke uzeli utakmicu protiv Otočca rezultatom 62-40. U svakoj četvrtini su uspješno povećavali svoju prednost za još jednu mirnu pobjedu. Obratov je bila najbolja s 16 koševa. Kod poraženih, istaknula se Plješa s 14 koševa.

FSV –  Gospić 62:46 (14:15, 15:10, 17:7, 16:14)

FSV: Perić 6, Romih 4, Hršić 7, Lazarić, Buretić 6, Crnković, Polić, Mrvić, Grković, Zovko 21, Šesnić 12, Vujović 6.

Gospić: Strilić 3, Prpić, Devčić 10, Sertić, Čačić, Došen 13, Brkljačić, Tomljenović 12, Zeba 6, Romac 2.

Omiš – Salona 92:50 (31:15, 24:11, 19:16, 18:8)

Omiš: K.Puljić 14, Vrvilo 6, Kalajžić 25, Rodić 4, Baučić 6, Lozić 3, Pezo 10, Buljubašić 11, Modrić 7, Jerčić 2, Podrug 4.

Salona: Plazibat, Batinić, Šafradin, Fredotović 18, Jakšić 5, Čoko 5, Brdar 14, Prkić, Katić, Tukić, Krolo, Tokalić.

Vodice – Otočac 62:40 (12:8, 13:8, 21:16, 16:8)

Vodice: Mijat 4, Jurić 0, Bašić 0, Ivešić 5, Deur 7, Obratov 16, Troskot 6, Skorić 19, Mihić 0, Bumber 5.

Otočac: Bižanović 0, Prpić 0, Delač Paripović 4, Delač Krpan 6, K.Kostelac 6, Kranjčević Borić 0, M.Kostelac 0, Borić 10, Pleša 14, Gavrić 0.