A-2 liga Zapad: Tijesne pobjede Zameta, Pule 1981 i Ghie

stoja-11Završeno je četvrto kolo A-2 lige Zapad, u kojem smo mogli svjedočiti prvoj pobjedi Zameta te nastavku mučenja za Stoju.

Zamet je cijelu utakmicu vodio protiv Jadranke, koja je svaku četvrtinu gubila s malom razlikom.  Košarkaši Zameta polagano su povećavali svoju prednost, koja je na kraju bila dovoljna za rutinsku pobjedu 69-62. Fenomenalni Antunović pod koševima je utrpao gostima 28 koševa. Kod Jadranke je standardno najbolji bio Kovačević, koji je zabio 29 koševa.

Pula 1981 je u neizvjesnom susretu protiv Labina uspjela izvući pobjedu u zadnjim minutama susreta, 76-74. Prvo poluvrijeme je pripalo Puležanima, da bi onda u nastavku gosti preokrenuli rezultat na svoju stranu. Košarkaši Pule 1981 uspjeli su se konsolidirati na vrijeme te u zadnjoj četvrtini na krilima centarskog tandema Božić i Đugum vraćaju prednost na svoju stranu. Labinjani im ne dopuštaju bijeg, ali svoju zadnju šansu za pobjedom propuštaju u posljednjim trenutcima. Breulja nije bio dovoljno precizan u njihovom zadnjem kontranapadu te su morali priznati poraz.

Za domaće je Đugum ubacio 24 koša, Rakić 19 koševa dok je Božić dodao 13. Kod gostiju je najefikasniji bio igrač Škrljeva na posudbi, Molnar, koji je upisao 24 poena.

Ghia Staff se uspješno obračunala s Kastvom za ostanak na diobi drugoga mjesta. Otvorili su Pazinjani bolje susret, ali samo zahvaljujući svojoj nepreciznosti nisu uspjeli materijalizirati bolju igru u prvome poluvremenu. Kastav se polagano dizao u nastavku te su u jednome trenutku uzeli prednost. Međutim, domaći sastav se brzo složio te je vratio prednost, koju su uspješno sačuvali do kraja susreta za rutinsku pobjedu 82-74. Kod Pazina se devet igrača upisalo u strijelce, a najbolji je bio Tome Grbić sa 23 koševa, te Andro Krstinić i Petar Ćus sa 14 koševa. Kod Kastva najefikasniji je bio Pazinac David Ferenčić sa 19 koševa, Miletić je postigao 14, a Gušić 12 koševa.

Lider Karlovac poigrao se s Rovinjem za ostanak na vrhu, 118-66. Košarkaši Rovinja morali su priznati da je kvaliteta na strani Karlovca te im čestitati na uvjerljivoj pobjedi. U nijednom trenutku nije dolazila pod upitnik pobjeda Karlovca, koji je već na poluvremenu vodio 66-25! Listu strijelaca za pobjednike predvodio je Špehar s 26 poena dok je Panjević upisao 22.  Kod Rovinja je odličan bio Đerman s 26 koševa.

Crikvenica je bez problema uzela pobjedu protiv Stoje, koja u izostanku Premasunca nije ni mogla zaprijetiti gostima. Crikvenicu su do pobjede 90-67 vodili Modić s 29 koševa i Benić s 15 koševa . Kod Stoje najefikasniji bio je Martinović s 18 koševa uz četiri postignute trice.

Košarkaši Istraunija su svojem igraču Dominiku Šamiji za rođendan podarili pobjedu nad Kraljevicom u gostima, 87-66. Kraljevica je imala inicijativu u prvome poluvremenu, da bi onda kako se susret približavao kraju polagano padali u igri. Istrauni je to iskoristio, pogotovo u zadnjoj četvrtini, koju su dobili s 29-10. Blažević s 29 koševa bio je najbolji pojedinac Istraunia. Protega s 19 koševa bio je najbolji kod Kraljevice.

Ghia Staff  – Kastav                          82:74  (18:9,13:18,21:26,30:21)

Ghia Staff: Fonović 10, Ćus A 1. Ćus P. 14, Fabris 5, Grbić 23, Ćus J. Daus, Krstinić 14, Guštin, Tomac 4, Ravnić 11, Belina.

Kastav: Miletić 14,Gušić 12,Matek 5,Ivandić 4, Mandekić, Benković 8, Marelja, Ferenčić 19, Santini 8, Maljevac 3, Ratko 1, Mandičić.

Zamet – Jadranka     69:62 (19:18, 12:10, 21:18,17:16)

Zamet: Delpin 4, Debelić, Marinčić, Bjelanović 14, Perinić, Šibenik, Antunović 28, Brajdić 11, Gustovarac 1, Cvitković 4, Miletić 7, Vukić.

Jadranka:Mužić 15, Horvat 10, Herenda 4, Jakovljević, Kremenović, Morić, Barkijević, Kovačević 29, Žeželj 4, Kušeta.

Pula 1981 – Rudar  76:74 (18:19,18:12,17:27,23:16)

Pula 1981: Sijamhodžić, Perdija, Čakarić, Šoba 5, Grašo 10, Percan, Ćosić 5, Božić 13, Malagić, Milotić, Rakić 19, Đugum 24.

Rudar: Amančić, Lonzar 3, Nadarević 2, Molnar 24, Breulj 10, Fable, Perić, Šljuka 13, Licul, Troskot 19, Zorić 3, Komljen.

Šanac :  Rovinj    118:66  (32:14,34:11,28:17, 24:24)

Šanac: Požar 14, Josipović, Panjević 22, Beber 5, Manjerović 2, Kraljić 10, Kragulj 2, Špehar 6, Mataković 13, Škrtić 10, Novosel 14.

Rovinj: Banko, Mađetko, Verbanac, Honović 17, Ključević 4, Žežević 3, Komadina 10, Lončarević, Matošević 6, Đerman 26.

KK“Stoja“ – KK“Crikvenica“      67:90 (18:24, 14:20, 17:24, 18:22)

Stoja: Gustovarac, Sošić, Dasko 3, Ivanković 4, Martinović 18, Tumpić 13, Veljković, Lešić 13, Pajković 12, Krivokuća 7.

Crikvenica: Modić 29, Domijan 3, Piškulić 12, Maruna 10, Mandžuka, Komadina 8, Šamanić 8, Car, Benić I. 5, Benić M 15.

KK Kraljevica – KK Istrauni      66 : 87  (17:18)(21:19)(18:21)(10:29)

KK Kraljevica : Nuić 8, Crkvenčić, Govorčin 11, Karabaić 6, Protega 19, Konjević 2, Krstić 1, Mandić, Purić 9, Mohorović, Mitić, Protić 10.

KK Istrauni : Očašić 4, Gambar 2, Milivojević 9, Gnjidić, Sertić 15, Blažević 29, Šamija 16, Vitasović 2, Ivis, Mileta 10, Adrović.