A-2 liga Zapad: Stoja je i dalje gazda u Puli

15110512_1238349572904160_5987122418649496279_oSedmo kolo A-2 lige Zapad je iza nas, u kojem je Stoja iznenađujuće srušila Istrauni.

Istrauni je dočekao Stoju kao lider A-2 lige Zapad, ali u odličnoj utakmici nisu uspjeli srušiti Stoju. Gosti su od početka uzeli minimalno vodstvo, koje su kroz utakmicu povečavali. Istrauni nikako nije uspio složiti svoje redove (30 izgubljenih lopti!) da bi uhvatili zaostatak. Na kraju su gosti, nošeni svojim “Barakerima” uzeli još jedan skalp nad gradskim suparnikom i pokazali da su i dalje gazde u Puli.  Sjajnu partiju pružio je mladi Luka Pajković s 24 postignuta koša, a kapetan Nino Dasko dodao je 23 koša. Kod domaćina Sertić je ubacio 32 koša.

Karlovac Šanac je iskoristio  poraz Istraunia na najbolji način te je domaćom pobjedom nad Zametom, 82-69, uzeo natrag prvo mjesto. Odlično su odigrali Karlovčani prvo poluvrijeme te su na poluvremenu imali velikih +20 (55-35). Zamećani su u nastavku krenuli smanjivati zaostatak, ali iskusni košarkaši Šanca su bez problema zatvorili utakmicu. Najefikasniji u redovima Šanca bio je Kraljić sa 25 poena dok je Panjević  upisao 21. Kod Zameta je briljirao povremeni član prve momčadi Kvarnera 2010, Sandro Antunović, koji je ubacio 28 koševa.

Kastav je nastavio s dobrom igrom iz prošlog kola te je bez većih problema srušio mladu momčad Kraljevice, 72-57. Kraljevici je opet presudila druga četvrtina, koju su izgubili s 16-6.  Kastav je povećao vodstvo u nastavku na +18 te je tu piči bio kraj. Saftić i Ivandić bili su najbolji u redovima Kastva s 16 koševa svaki. Kod Crikvenice je najbolji bio Protić s 14 koševa.

U derbiju kola Crikvenica je nadjačala Pulu 1981 na domaćem terenu, 92-80. U prvom poluvremenu se na terenu odvijala prava bitka na terenu, gdje nijedna momčad nije mogla napraviti veću razliku. No, u nastavku košarkaši Crikvenice odličnom napadačkom igrom uspijevaju otići na +9. Pula 1981 nije imala odgovore na ofenzivni arsenal Crikvenice, koja je kažnjavala svaku danu priliku. Do kraja susreta Crikvenica je zasluženo došla do konačnih +12. Kod domaćina je najprecizniji bio Benić s 20 koševa. Najefikasniji kod Pule 1981, koja je ponovo nastupila bez ozlijeđenog Ante Graše, bio je Marin Đugum s 22 koša.

Rudar je razbio Jadranku u gostima, 86-52. Jadranka je parirala gostima u prvom poluvremenu, gdje je na odmor otišla s dostižnih -6. Međutim, u nastavku gosti ubacuju u brzinu više te razbijaju sve nade košarkaša Jadranke odličnim drugim poluvremenom, koje su dobili s 56-28. Dominirao je Šljuka, koji je ubacio 33 koša. Kod poraženih Kremenović je imao 16 koševa.

Ghia Staffu su trebale dvije četvrtine da nadigra Rovinj s 89-65. Ušli su furiozno u utakmicu, da bi usporili u drugoj četvrtini, dajući košarkašima Rovinja da se vrate u utakmicu. No, zato su sve dvojbe oko pobjednika pale u vodu s trećom četvrtinom, gdje je Ghia Staff otišao na velikih +23. Najbolji u redovima pobjednika je bio Krstinić s 36 koševa. Kod Rovinja je Đerman bio nezaustavljiv s 30 koševa, ali nažalost nije mogao sam protiv Pazina.

Crikvenice – Pula 1981 92:80 (16:16, 21:21, 29:20, 26:23)

Crikvenica: Modić 17, Piškulić, Maruna 7, Mandžuka 2, Komadina 13, Šamanić 15, Car, Pečaver, I.Benić 9, M.Benić 20;

Pula 1981: Sijamhodžić 2, Perdija 5, Čakarić, Šoba 4, Grašo 13, Savin Belas, Božić 13, Malagić, Kondić, Rakić 21, Đugum 22;

Kastav –  Kraljevica 72:57 (21:17, 16:6, 19:15, 16:19)

Kastav: Miletić 5, Gušić 13, Saftić 16, Ivandić 16, Dobrić 6, Kušec, Matek, Ferenčić 9, Santini 2, Maljevac 2, Bešić 1, Mandičić.

Kraljevica: Nuić 5, Crkvenčić 3, Frančišković 5, Karabaić 10, Protega 3, Konjević 5, Krstić 4, Mandić, Đurić 4, Paštar 4, Solis, Protić 14.

Istrauni : Stoja 91:98 (20:24, 24:26, 22:25, 25:23)

Istrauni: Očašić 6, Gambar, Milivojević 7(2), Gnjidić, Sertić 32(1), Blažević 8(1), Šamija 19(4), Vitasović 4, Ivis, Mileta 15(3), Adrović.

Stoja: Buršić M., Gustovarac, Sošić F., Dasko 23(2), Martinović 9(3), Tumpić 21(5), Ban 5, Lešić 14, Pajković 24(1), Buršić L., Krivokuća 2.

Jadranka – Rudar  52:86 (10:16,14:14,14:23,14:33)

Jadranka: Mršić, Mužić 6, Horvat 8,Fučić, Jeremić, Kremenović 16, Jakovljević 12, Kovačević 2, Žeželj 2,Šolić 6, Latin, Kušeta.

Rudar: Lonzar 2, Molnar 9, Breulj18, Fable 2, Troskot 9,Perić 9, Šljuka 33, Licul 2, Mohorović 2,Komljen.

Šanac – Zamet 82 : 69 (25:20,28:15,14:19,15:15)

Šanac: Požar 2, Josipović 14, Panjević 21, Beber 6, Kraljić 25, Manjerović, Mataković, Novosel 14, Škrtić, Kragulj.

Zamet: Delpin, Debelić, Bjelanović, Perinić, Antunović 28, Vucić 8, Brnić 9, Gustovarac, Cvitković, Klasan, Miletić, Vukić 13.

Rovinj – Ghia Staff 65 : 89 (13:23,20:17,18:34,14:15)

Rovinj: Banko 1, Marđetko, Ključević 2, Honović 13, Atlija 5, Jelača 2, Zečević, Komadina 2, Matošović, Lončarević 10, Đerman 30.

Ghia staff: Fonović 17, Ćus A.,  Ćus P. 4, Jakus, Grbić 8, Ćus J. 2, Daus 5, Krstinić 36, Tomac 7, Ravnić 10, Guštin,