A-2 liga Zapad: Šanac ostao sam na vrhu, Ghia pala u Puli

14856064_586248541562242_4045430857294412214_oOdigrano je pet susreta trećega kola A-2 lige Zapad, u kojima smo vidjeli odlične predstave Igora Premasunca i Ante Božića.

Karlovac je zadržao čelnu poziciju uvjerljivom pobjedom protiv Jadranke, 84-53. Košarkaši s Malog Lošinja držali su se u prvoj četvrtini da bi onda Karlovac fenomenalnom obranom ostavio suparnika na samo 3 postignuta koša u drugoj dionici igre. Karlovčani su nastavili svoju dominaciju i nastavku, gdje su u jednom trenutku došli i do nestvarnih 69-28. Jadranka je do kraja susreta uspjela doći do podnošljivih -31. Beber s 20 koševa bio je prvo ime Karlovca u ovom susretu. Kovačević je opet bio prvo ime Jadranke s 20 postignutih koševa.

Zamet niti u trećem kolu nije uspio doći do pobjede. Crikvenica je odličnim drugim poluvremenom zasluženo uzela pobjedu, 103-68. Nakon prve dvije četvrtine bilo je samo +5 za domaćina, ali nastavak je ponudio drugu priču. Crikvenica je iskoristila crnu rupu Zameta i otišla na velikih +22. U zadnjoj četvrtini košarkaši Crikvenice uspjeli su povećati svoje vodstvo do čak +35. Maruna s 25 koševa predvodio je momčad Crikvenice. Mlada nada Kvarnera, Sandro Antunović, bio je prvo ime svoje ekipe s 19 koševa.

Pula 1981 obranila je Pattinaggio pobjedom protiv Ghia Staffa 103-76. Prvo poluvrijeme odisalo je tenzijama, gdje je Pula 1981 bila sretnija te je na poluvrijeme otišla s +4. No, drugo poluvrijeme na teren je izašla Pula u sasvim drugom izdanju. Odlična obrana i Ante Božić bili su nerješiva enigma za goste iz Pazina, koji su u drugome poluvremenu zabili samo 27 koševa. Jedna vrlo napeta utakmica se u tren pretvorila u rutinsko završavanje posla od strane Puležana.  Najbolji strijelac susreta bio je Božić s 27 postignutih poena. Kod gostiju najefikasniji bio je Despot s 13 koševa.

Istrauni je bez problema uzeo prvu gostujuću pobjedu protiv Rovinja, 110-61. Rovinj je na terenu postojao samo u prvoj četvrtini, koju su dobili 25-21. U ostale tri dionice na terenu je postojala samo momčad Istraunia, koja je Rovinj u sljedeće tri četvrtine nadjačala za nestvarnih 89-36. Šamija je bio jedan od najzaslužnijih za pobjedu Istraunia, ubacivši 26 koševa. Đerman s 25 koševa bio je jedini raspoloženi pojedinac u redovima Rovinja.

Stoja se nastavila mučiti u A-2 ligi Zapad te je tako morala priznati poraz od strane Kastva, 90-78. Kastavci su već na poluvremenu razbili sva nadanja Stoje, da bi onda u nastavku došli do čak +32. Košarkaši Pule uspjeli su se pribrati dovoljno da ublaže svoj poraz na samo -12. Fenomenalan je bio Premasunac, koji je zabio 35 koševa za Stoju. Međutim, presudila je timska igra Kastva, koja je kao najbolje izrodila Ferenčića s 23 koša i Ivandića s 19 koševa.

Utakmica između Kraljevica i Labina otkazana je zbog napuknnute table u dvorani Labina.

Crikvenica –  Zamet 103:68 (29:25,22:21,25:8,27:14)

Crikvenica: Modić 21, Domijan, Piškulić 19, Maruna 25, Mandžuka 5, Komadina 14, Šamanić, Lušičić, Benić I. 5, Benić M. 14.

Zamet: Antunović 19, Delpin 10, Vucić, Brajdić 11, Gustovarac, Šibenik, Klasan, Bjelanović 18, Miletić 2, Cvitković 8.

Pula 1981 – Ghia staff  103:76  (26:28, 27:21, 24:14, 26:13)

Pula 1981: Sijamhodžić 8, Zvijerac, Čakarić 3, Šoba 10, Grašo P. 15, Percan, Ćosić 7, Božić 27, Milohanović 2, Kondić, Rakić 10, Đugum 21.

Ghia staff: Fonović 7, Ćus A., Ćus P., Fabris 10, Grbić 11, Ćus J. 2, Daus 7, Krstinić 4, Despot 13, Tomac 4, Ravnić 8, Belina 10.

Kastav– Stoja  90:78 (26:21,26:9,24:19,14:29)

Kastav: Miletić 4, Maljevac 5, Gušić 14, Matek, Ivandić 19, Dobrić 6, Benković 3, Kusturin, Ratko 4, Ferenčić 23, Mandičić, Santini 8.

Stoja: Gustovarac, Sošić, Dasko 6, Martinović 14, Tumpić 12, Pajković 7, Lešić, Veljković, Krivokuća 4, Premasunac 35.

Rovinj – Istrauni 61:110  (25:21,7:28,11:22,18:39)

Rovinj: Banko, Ključević, Honović 15, Klarić, Jelača 11, Zečević, Komadina , Verbanac Matošević 10, Đerman 25.

KK Istrauni: Očačić 8, Škoro 3, Milivojević 16, Gnjidić, Sertić 15, Blažević 19, Šamija 26, Vitasović 4, Ivis, Mileta 17, Andrović 2.

Šanac – Jadranka 84 : 53 (22:17,25:3,22:10,15:23)

Šanac: Josipović 9, Panjević 12, Špehar 15, Škrtić 3, Novosel 9, Mataković 3, Beber 20, Kraljić 13.

Jadranka: Mužić 17, Horvat 3, Herenda 3, Kovačević 20, Kušeta 2, Jakovljević 6, Blažević 2.