A-2 liga Zapad: Šanac ide prema naslovu, Kastav pokorio Labin

16.kolo A-2 lige Zapad nije razočaralo te nam je donijelo nam brojna uzbuđenja, pogotovo u tri odigrana derbija.

Šanac je u najiščekivanijem derbiju kola dočekao Istrauni koji mu je u prvom dijelu prvenstva jedini nanio poraz. No Karlovčani su se ovaj put pobrinuli da to ne bude tako. Iako je Istrauni dobro krenuo u susret te nakon prve četvrtine vodio 22:20, ostatak utakmice pripao je domaćinima. Do odmora su stvorili +8 prednost, a sve dvojbe oko pobjednika riješili su odličnom zadnjom četvrtinom koju su dobili 10 razlike te na koncu slavili s 87:67. Šanac bi se u slučaju dvije pobjede sljedećeg vikenda (igraju 17. kolo i zaostali susret protiv Jadranke) odvojio od prvih pratitelja najmanje na tri boda što bi ih dovelo vrlo blizu naslova prvaka. Antonio Kraljić i Davor Beber s 21 poenom bili su najbolji kod slavljenika, dok 15 poena Filipa Milete i Dominika Šamije nije pomoglo Istrauniju doći do pobjede.

Nakon što su dobili Stoju i Ghiu Staff, Kastav je nastavio s pobjedama te ovaj put svladao Rudar na njihovom terenu u Labinu. 27 poena Kastva u prvoj četvrtini Rudar je uspio kompenzirati tako što je limitirao goste na 12 poena u drugoj dionici i tako otišao tek s minus dva na predah. No drugo poluvrijeme donijelo nam je fantastičnu i agresivnu obranu Kastavaca koji nisu dali domaćoj ekipi da razvije normalan napad. Kastav je tako na kraju došao do uvjerljive pobjede rezultatom 77:59 te upisao deseto slavlje u prvenstvu što su burno proslavili u svlačionici.

Kastav je predvodio Ivan Saftić s 22 poena, dok je kod Labina najbolji bio Tomislav Troskot s 18 ubačaja.

Ghia Staff je još jednom pokazala kako ju je teško dobiti u njihovoj dvorani u Pazinu. Zahuktala Crikvenica je nakon tri pobjede u novoj godini došla u Pazin s namjerom da nastavi niz, ali domaća ekipa nanijela im je peti poraz u prvenstvu. Bila je to tijesna utakmica u kojoj su Pazinjani na poluvremenu imali 4 poena prednosti, a na ulasku u zadnju dionicu tek pola koša razlike. No smirenijom završnicom te sa 6 pogođenih trica više kao ključem pobjede Ghia Staff uspjela je slaviti s 93:87. Veteran Gregor Belina ubacio je 25 poena za pobjednički tim, a Crikvenicu je predvodio Matija Bilalović s 20 poena.

Stoja se nakon nekoliko poraza uzdigla te uspjela dobiti Jadranku u Puli sa 100:72. Igrači Stoje, koje je ovaj put vodio pomoćni trener Igor Bolković, pokazali su napadačku moć, dominirali od početka te stalno stvarali prednost. Dobili su svaku četvrtinu bez većih problema što je rezultiralo na kraju s velikih +28. Martino Tumpić s 28 poena vodio je Stoju do pobjede, dok se kod Jadranke istaknuo Dario Mužić s 26 poena.

Kraljevica je doma čekala Pulu 1981 te ubilježila novi poraz. Puljani su u drugoj četvrtini imali +15 te se činilo da će lagano ubilježiti novu pobjedu, no Kraljevica se pobrinula da do odmora smanji na minus 6 i zakomplicira utakmicu. Borbeni Kraljevičani nisu se lako dali ni u nastavku, no ipak kvaliteta Puljana na kraju presuđuje te se gosti vraćaju pobjedama taman na vrijeme da ne ispadnu iz borbe za drugo mjesto. Ante Božić bio je prvi čovjek Pule u pobjedi 75:62 s 29 poena, a Kraljevicu je predvodio Denis Protega s 21 poenom.

Utakmica Zameta i Rovinja odgođena je zbog bolesti nekih igrača Rovinja.

KRALJEVICA  – PULA 1981  62:75 (17:21,15:17,15:21,15:16)

KRALJEVICA: Nuić 8, Crkvenčić  3, Karabaić 10, Protega 21, Konjević 13, Ažić 3, Mandić 2, Brletić , Paštar, Mitić 2, Protić.

PULA 1981: Perdija 7, Čakarić 7, Malagić , Grašo P. 16, Gržinić F. 12, Grašo A. 2, Božić 29, Antić M. , Đugum M.  2.

RUDAR  – KASTAV  59:77 (20:27,17:12,11:23,11:15)

RUDAR LABIN: Lonzar 4, Troskot 18, Nadarević, Breulj 6, Fable 13, Perić 5, Trbović 1 , Zorić 12, Mohorović, Komljen

KASTAV: Miletić 8, Kusturin 7, Gušić 5, Saftić 22, Dobrić, Benković, Matek, Ferenčić 13, Santini, Maljevac 6, Ratko 16, Vodopić.

STOJA – JADRANKA   100:72 (23:16, 28:13, 26:22, 23:21)

STOJA: Budisavljević 10, Gustovarac 5, Sošić, Dasko 10, Lukin 2, Martinović 19, Tumpić 28, Ban 11, Lešić 9, Pajković 6, Buršić M. Buršić L.

JADRANKA: Horvat 3, Jakovljević, Hernda 4, Mužić 26, Morić, Barkijević, Evđenić, Kovačević 20, Žeželj 17, Latin 2.