A-2 liga Zapad: Pula 1981 i Istrauni uzeli pobjede u zadnjoj četvrtini

U 19. kolu A-2 lige Zapad trebalo se dobro namučiti za pobjedu.

Pula 1981 uspjela je uzeti važnu pobjedu na gostovanju kod Jadranke, 75-80. Odlično su u utakmicu krenuli gosti (0-10), ali skupo ih je koštala brza treća osobna Ante Božića, koju je Jadranka iskoristila da dođe na -4, 16-20. No, Puležani su se brzo vratili u svoj ritam te su do poluvremena izgradili prednost od +9, 34-43. Gledajući porazu u oči, otočani su hrabro krenuli u treću četvrtinu te su uspjeli okrenuti rezultat u svoju korist prije zadnje četvrtine (59-58). Pula 1981 se nije dala pokolebati te ju u zadnjoj četvrtini na krilima svoje obrane te timske igre uspjela uzeti pobjedu. Najefikasniji kod Pule 1981 je bio Ante Božić s 19 postignutih koševa, a odličnoga je pratio Petar Grašo sa 16. Kod Jadranke se istaknuo Tariba s 25 koševa.

Crikvenica je uspjela izdržati sve napade Kastva te uzeti domaću pobjedu, 87-70. Bolje su u susret ušli gosti, kojima je ruka bila namještena od samoga starta. Na to se nadovezala čvrsta obrana te je nedugo nakon početka utakmice na semaforu već bilo +14 za Kastav, 7-21. Iskusnim košarkašima Crikvenice nije dugo trebalo da se priberu od početnog šoka. Do kraja četvrtine uspjeli su doći do -9, a već do poluvremena su imali +4. U nastavku susreta Crikvenica je nastavila u istom ritmu, dok je Kastav tonuo sve više i više zahvaljujući svojim greškama i izgubljenim loptama. Zadnja četvrtina poslužila je Kircima samo da zaokruže svoju pobjedu. Briljantna je bio Marko Benić s 28 koševa za Crikvenicu. Kod Kastva je Gušić završio susret s 19 koševa.

Zamet je poslao Kraljevicu nazad doma s novim porazom, 75-62. Zamet je utakmicu odlučio riješiti odmah u prvom poluvremenu (36-22). Kraljevica se pokušala vratiti u trećoj četvrtini, ali njeni pokušaju nisu pali na plodno tlo, što je Zamet iskoristio da s lakoćom zatvori utakmicu u zadnjoj četvrtini. Delpin s 29 koševa te Antunović s 19 koševa zasjali su za Zamet u ovoj utakmici. Protega (29 koševa) je bio nezaustavljiv na terenu, ali nije mogao sam protiv svih.

Ghia Staff junački je pala protiv Istraunia, 80-67. Na početku vodila se izjednačena borba koju su domaćini do poluvremena uspjeli okrenuti na devet razlike. U drugom poluvremenu ,ojačani Jerkom Ćus, Košarkaši Pazina kreću odlučnije u obrani te do kraja treće četvrtine smanjuju na 56-55. Slijedi razdoblje u kojem gosti dolaze do vodstva od 61-63 ali na njihovu žalost, tu je napad stao, što je rezultiralo sa samo 4 postignuta koša do kraja susreta. Domaćini su u zadnjoj četvrtini postigli šest trica ( od ukupno 11)  od toga presudne svaki po dvije pogodili su Šljuka i Šamija te su tako odjurili do nove pobjede. Šljuka i Šamija bili su udarni duet Istraunia te su zajedno kombinirali za 30 koševa. Krstinić je za Pazin ubacio 26 koševa.

Rudar Labin slomio je Rovinj u trećoj četvrtini te je uzeo pobjedu rezultatom 57-69. Prva četvrtina pripala je Rovinju (18-14), ali do poluvremena je već bilo izjednačeno. Tada je uslijedio labinski uragan (10-24) od kojeg se Rovinj do kraja oporavio te je morao stisnuti ruku svojem protivniku. Molnar je s 14 koševa bio predvodnik labinske ekspedicije u Rovinj. Honović i Đerman su s 11 koševa predvodili listu strijelaca kod Rovinja.

Utakmica između Karlovca i Stoje odgođena je za 15.02.

Jadranka – Pula 1981 75 : 80 ( 16:20,18:23,25:15,16:22 )

Jadranka: Horvat 2, Herenda 4, Tariba 27, Mužić 12, Jakovljević 8, Latin , Žeželj 3, Mršić  , Kremenović 13, Kušeta 4, Šolić 2, Fučić.

Pula 1981: Sijamhodžić , Perdija 11, Malagić , Grašo P. 16, Gržinić 6, Grašo A. 6,  Božić 19, Percan , Kondić , Rakić 14, Đusud 8.

Crikvenica – Kastav 87: 70 (21:28,24:11,25:18,17:13)

Crikvenica: Modić 11, Bilalović 9 (2-2), Maruna 17 (4-4), Mandžuka, Komadina 4 (3-4), Šamanić 18, Glavan, Car, I. Benić, Pečaver, M. Benić 28 (2-3).

Kastav: Miletić 3, Kusturin 2, Gušić 19 (8-8), Saftić 8, Ivandić 2, Benković 3, Matek 2, Ferenčić 12 (4-4), Santini 6, Maljevac 4, Ratko 8, Dobrić 1 (1-2).

Zamet – Kraljevica 75 : 62 ( 23:14,13: 8,17:22,22:18 )

Zamet: Delpin 20,Debelić 5,Marinčić,Perinić,Antunović 19,Vucić 10,Brajdić,Gustovarac 7,Cvitković 4,Klasan,Miletić 2,Vukić 8.

Kraljevica: Nuič 8,Jashari,Crkvenčić,Karabaić 9,Protega 29,Konjević 5,Krstić 6,Brletić,Đurić 3,Paštar,Orešković,Solis.

Istrauni – Ghia Staff 80:67 (19:15, 20:15, 17:25, 24:12)

Istrauni: Milivojević 10, Gnjidić, Očašić, Sertić 15, Blažević 10, Šamija 14, Vitasović, Ivis, Šljuka 15, Gambar, Mileta 8, Premasunac 8.

Ghia Staff: Ravnić 8, Ćus A. 8, Lukić, Zajc 2, Grbić 15, Ćus J. 5, Krstinić 26, Krulčić, Jakus, Guštin 3.

Rovinj – Rudar Labin 57 : 69 (18:14, 11:15, 10:24, 18:16)

Labin: Amančić, Lonzar 6, Molnar 14, Breulj, Fable 2, Troskot 12, Perić 12, Trbović 7, Zorić16, Mohorović

Rovinj: Banko 8, Marđetko, Ključević, Honović 11, Jelača 9, Atlija 5, Matošević 5, Šurman, Verbanac, Lončarević 6, Đerman 11