A-2 liga Zapad: Jadranka i Šanac bez milosti u pobjedama

17. kolo A-2 lige Zapad ponudilo nam je pregršt novih uzbuđenja.

Crikvenica je pobjedom protiv Labina 82-73 nastavila držati korak za Karlovcem. Krenuli su Kirci odlično u susret (26-17) zahvaljujući raspoloženom napadu, ali kako je utakmica išla svojim tokom tako ih je šut počeo napuštati. Gosti su uspjeli iskoristiti žute minute u napadu Crikvenice te su preokrenuli rezultat na svoju stranu u trećoj četvrtini (44-45). No, domaći košarkaši su uvidjevši ozbiljnost situacije, mobilizirali svoje redove te su zatvorili treću četvrtinu s vodstvom od +5. U zadnjoj dionici gosti nisu više uspijevali zaprijetiti te je domaći sastav mogao započeti sa svojim slavljem. Šamanić s 18 koševa bio je prvo ime Crikvenice. Kod gostiju, Molnar je upisao 21 koš.

Stoja je u zadnjim sekundama igre uzela pobjedu u gostima kod Rovinja. Stoja je nakon prvog poluvremena imala +11. Rovinj brzo vraća stvari na svoje mjesto u trećoj četvrtini (31-23; 75-77), ali nažalost nije imao sreće u zadnjim trenutcima utakmice u kojima je Stoja uspjela sačuvati teško izborenu pobjedu rezultatom 92-90. Kod domaćina najefikasniji su bili Đerman s 22 i Ključević sa 16 koševa, a kod Stoje Dasko je zabio 19, Ban 18 i Martinović 17 koševa.

Pula 1981 izvukla je veliku pobjedu na gostovanju kod Kastva rezultatom 78-71. Kastav nije dobro ušao u susret te je već nakon prve četvrtine kaskao za Pulom (10-20). Nastavila je momčad Pule 1981 u istom ritmu u drugoj četvrtini te je na odmor otišla s pristojnih +13, 26-39. Kastav se nije dao te je pokušao presingom izvući neku grešku kod gostiju, ali to je rezultiralo samo još većim zaostatkom pred ulazak u zadnju četvrtinu. U njoj je Pula počela posustajati, što Kastav nije zaboravio iskoristiti te se uspio primaknuti na samo dva koša razlike tri minute prije kraja utakmice. No, Pula je bila koncentriranija u samoj završnici susreta te je zasluženo uzela pobjedu doma. Najefikasniji kod Pule 1981 bio je Ante Božić s 25 koševa. Kod Kastva je najprecizniji bio Gušić s 21 postignutim poenom.

Zamet nije uspio kreirati senzaciju protiv Istraunia. Nakon prvog poluvremena imali su +2 (32-34), ali onda je Istrauni sve promijenio u trećoj četvrtini, koju je dobio s 22-12. Međutim, Zamet je bio u igri sve do samoga kraja zbog katastrofalnog šuterskog dana domaćina (trice 2/23!), ali ipak nisu smogli naći dovoljno snage za išta više od novoga poraza, 65-58. Gustovarac s 15 koševa bio je prvo ime Zameta u ovom susretu. Kod Istraunia, Sertić je imao 18 koševa dok je Premasunac završio susret s 12 koševa.

Karlovac Šanac je s lakoćom apsolvirao Kraljevicu rezultatom 94-66. Trudila se Kraljevica iskoristiti nedostatak pravog ritma uzrokovanog ozljedama kod Karlovca, ali razlika u kvaliteti je bila jednostavno prevelika. Najbliže su došli do – 7 u trećoj četvrtini, ali dalje od toga nije išlo. Karlovac je u zadnjoj četvrtini bez problema odletio do još jedne uvjerljive pobjede. Panjević je predvodio strijelce karlovačke momčadi s 23 koša, dok je kod Kraljevice Protega imao 22 koša.

Jadranka je doma potopila Pazin s velikih 99-69. Već u prvoj četvrtini je utakmica otišla s tračnica za sastav Pazina, koji je do poluvremena kaskao velikih +22. Jadranka nije posustala te je u istom ritmu odradila i treću četvrtinu (22-11;80-47). Zadnja četvrtina poslužila je samo kao rastrčavanje za momčad Jadranke. Briljirao je Tariba s 34 koša. Grbić je predvodio Pazin s 21 košem.

Crikvenica – Labin 82:73 (26:17, 14:14, 14:18, 28:24)

Crikvenica: Modić 10, Bilalović 12, Maruna 6, Mandžuka, Komadina 15, Šamanić 18, Glavan, Car, I. Benić 5, Maričić, M. Benić 16.

Labin: Lončar, Molnar 21, Breulj 5, Fable 13, Troskot 12, Trbović 4, Čorić, Zorić 14, Mohorović 2, Komljen 2 .

Rovinj : Stoja 90:92 (24:27, 17:25, 31:23, 18:17)

Rovinj: Banko 15, Atlija, Ključević 16(1), Honović 11(1), Jelača 12(1), Marđetko, Matošović 5(1), Šturman 9, Lončarević, Đerman 22.

Stoja: Budisavljević 2, Gustovarac, Buršić L., Buršić M., Dasko 19(3), Lukin, Martinović 17(4), Tumpić 14(2), Ban 18, Lešić 16, Pajković 6.

Kastav – Pula 1981 71:78 (10:20, 16:19, 16:20, 29:19)

Kastav: Miletić 5, Mandelić, Gušić 21, Saftić 10, Ivandić, Mandičić 6, Maljevac, Matek 2, Ratko 12, Ferenčić 11, Vodopija 2, Santini 2.

Pula 1981: Sijamhodžić, Perdija 10, Malagić, P.Grašo 10, F.Gržinić 8, A.Grašo 7, Božić 25, Percan 2, Kondić 2, Đugum 14.

Istrauni – Zamet 65:58 (17:16, 15:18, 22:12,11:12)

Istrauni:  Očašić 5. Gambar, Milivojević, Gnjidić, Sertić 18, Blažević 9, Šamija 11, Vitasović 1, Ivis, Šljuka 3, Mileta 6, Premasunac 12.

Zamet: Delpin 6, Debelić 3, Marinčić, Perinić 1, Šibenik, Gustovarac 15, Cvitković 14,   Klasan, Miletić 7, Vukić 12.

Šanac – Kraljevica 94:66 (24:18, 23:14, 19:19, 28:15)

Šanac: V. Požar 11,  B. Josipović 12, T. Panjević 23, D. Beber 9, L. Ćosić, A. Kraljić, A. Špehar 15, K. Vladić 2, D. Novosel 22, F. Manjerović

Kraljevica: A. Nuić 5, D. Ažić 11, L. Crkvenčić 8, D. Protega 22, I. Konjević 5, T. Krstić 13, K. Mandić 2, J. Đurić, M. Paštar, R. Mitić, N. Brletić .

Jadranka – Ghia Staff 99 : 69 (34:20,24:16,22:11,18:22)

Jadranka: Horvat,Herenda 15, Berkić, Tariba 34, Pučić, Kremenović 17, Kovačević 18, Žeželić 6, Mužić 9, Mršić, Kušeta, Latin.

Ghia Staff : Ravnić 4,Ćus A. 5, Ćus P. 5, Grbić 21, Ćus J.3, Daus 2, Krstinić 14, Despot 2, Tomac 2, Jakus 6, Belina 5.