A-2 liga Zapad: Istrauni i Šanac sami na vrhu

zamet-istrauniIza nas je 6.kolo A-2 lige Zapad u kojoj su vodeće momčadi Istrauni i Šanac Karlovac uzeli pobjede te učvrstili lidersku poziciju, dok su Rudar i Kastav svrgnuli Crikvenicu i Pule upravo s diobe prvog mjesta. Još jedan susret ovog kola igra se u četvrtak kada Stoja dočekuje Rovinj.

Istrauni je u dvorani Dinka Lukarića slavio protiv domaćeg Zameta, iako su mladi Riječani skoro iskoristili opuštanje Istraunija u završnici. Ekipa iz Pule stvorila je do zadnje četvrtine ugodnu razliku od 21 koša viška, da bi Zamet zadnju četvrtinu dobio s 28:12 i tako došao nadomak velikom preokretu. Ipak, prvenstveni lideri uspjeli su privesti utakmicu kraju pobjedom 76:71. Najbolji u redovima pobjednika bio je Dominik Šamija s 26 poena, dok je Zametovo prvo ime bio Sandro Antunović sa 17 ubačaja.

Ogled Šanca i Kraljevice odigran je u Kostreni kako bi upotpunio manifestaciju Košarka-Dijabetes 1:0, a na kraju su slavili Karlovčani te tako sada zbog bolje koš razlike od Istraunija vode na tablici. Uvjerljiva je bila pobjeda Šanca- s rezultatom 75:46 potopili su Kraljevičane, a utakmicu su prelomili drugom četvrtinom koju su dobili 24:5. Prvi strijelac Šanca bio je Branimir Josipović s 18 poena, dok je Protić kod Kraljevice ubacio 12.

Rudar je doma dočekao Crikvenicu te u napetoj utakmici slavio 69:63. Do zadnje četvrtine vodila se velika borba, ali na kraju su labinski košarkaši na krilima veterana Nikice Šljuke koji je zabio 20 poena došli do svoje četvrte pobjede u sezoni. Kod Crikvenice najbolji je bio Komadina s 15 poena.

Kastav je gostovao na Pattinaggiu kod Pule 1981 te pobjedom 87:77 nanio prvi domaći poraz pulskoj ekipi. Od početka su Kastavci iskoristili slab obrambeni pristup domaćina te im do poluvremena zabili 50 poena, a prednost koju su stvorili uspjeli su održati do kraja susreta. Ivan Saftić bio je najraspoloženiji u kastavskim redovima s 23 poena, a kod poraženih Petar Grašo zabio je 21 poen.

Ghia Staff ugostio je u Pazinu lošinjsku Jadranku te pobjedom 79:70 sačuvao svoje mjesto na sredini tablice. Do slavlja je Pazinjane vodio Fabris s 22 poena, a 27 poena Žarka Kremenovića nije bilo dovoljno da Jadranka izbjegne četvrti poraz.