A-2 liga Zapad: Dominantni Šanac, Rudar i Kastav u naletu

15235870_1295375707202111_2870419376623573585_oOsmo kolo A-2 lige Zapad donijelo nam je nova uzbuđenja i puno promjena na tablici pa krenimo od početka.

Prvi susret kola odigrali su Pula 1981 i Jadranka, a Puljani su frustracije od prošla dva poraza uspjeli iskaliti na lošinjskoj momčadi. Već nakon prve četvrtine razlika je bila dvoznamenkasta, a domaćini se nisu zaustavljali kroz cijelu utakmicu te su samo povećavali prednost što je uzrokovalo veliku pobjedu 96:39. Do trijumfa je Pulu predvodio Bruno Šoba s 28 poena, dok se u lošoj napadačkoj večeri Jadranke istaknuo tek Želimir Kovačević s 12 ubačaja.

Ghia Staff u Pazinu je čekala Istrauni u dvoboju susjeda na ljestvici te je pobjedom 100:82 preskočila Puljane  i zasjela na drugo mjesto. Istrauni je bolje krenuo u dvoboj, no od druge četvrtine Pazinjani preuzimaju konce igre da bi zadnjom četvrtinom(30:18) i potvrdili svoju šestu pobjedu u prvenstvu. Iskusni Gregor Belina vodio je svoju momčad do pobjede s 23 koša, a učinak Filipa Milete od 20 poena nije bio dovoljan za Istrauni.

Kraljevica je nakon dugog niza poraza konačno slavila i maknula se sa začelja. Tamo su ostavili Zamet kojeg su u ovom kolu svladali 69:58 iako su gosti iz Rijeke vodili na poluvremenu 3 razlike. No u drugom dijelu Kraljevičani su krenuli silovito te na krilima Denisa Protege(16 poena) došli do važne pobjede. Kod poraženog Zameta najbolji je bio Ante Vukić sa svojim 21 poenom.

A na dnu Zametu društvo radi Rovinj koji je osmi ovosezonski poraz zabilježio u Labinu. Domaćin Rudar je bio neumoljiv te u utakmici bez neizvjesnosti pobijedio 104:72, što mu je četvrta pobjeda u nizu čime su Labinjani došli na drugo mjesto lige. Marin Breulj bio je najbolji pojedinac domaćina s 25 poena, dok Rovinju nije uspjela pomoći ni druga uzastopna partija od 30 poena Igora Đermana.

Zanimljivo je bilo na još jednom pulskom susretu gdje je Stoja dočekala Šanac Karlovac. Domaćini su krenuli bolje, no druga četvrtina bila je ta u kojoj su lideri lige iz Karlovca napravili prednost. 6 razlike nakon poluvremena su nastavili povećati, a na kraju su uspjeli obuzdati povratak Stoje koje se u posljednjim minutama približila na 5 koševa zaostatka. Prvi strijelac Karlovčana u pobjedi 84:76 bio je Antonio Kraljić s 24 koša, a na poraženoj strani Ivan Lešić ubacio je 22 poena.

U još jednom derbi susretu, Kastav je svladao Crikvenicu 81:72. Dvoboj je bio vrlo tijesan, no onda zadnjih 10 minuta Kastavci odigravaju savršeno te s 26:16 u posljednjoj dionici uspijevaju doći do treće uzastopne pobjede. Do nje ih je vodio mladi David Ferenčić koji je zabio odličnih 36 poena, dok je kod Crikvenice najbolji bio Matija Šamanić s 23.