A-2 liga Zapad: Crikvenica na domaćem terenu srušila Šanac

Nakon kratke blagdanske pauze, nastavilo se loptanje pod obručima u drugoligaškom društvu na Zapadu. Rezultat kola je definitivno pobjeda Crikvenice nad Šancom kojom je prvenstvo ponovno postalo napeto.

Iako se činilo da Šanac nezadrživo kroči prema tituli prvaka, Crikvenica je u 13. kolu u napetoj utakmici pobijedila do sada dominantne Karlovčane te im došla na dva boda zaostatka. Šanac je bolje krenuo u utakmicu te prvu četvrtinu završio sa 7 razlike u svoju korist, no Kirci se nisu dali te su polako stizali Karlovčane da bi na kraju došli do odlučujuće prednosti od 2 poena. Imali su gosti zadnji napad, ali nisu ga iskoristili, a Crikvenica je slavila sa 79:77. Marko Benić bio je nezaustavljiv s 29 poena, dok se pojačanje iz ŠkrljevaMatija Bilalović predstavio domaćoj publici sa 17 poena. Za Šanac Antonio Kraljić je ubacio 21 koš. Crikveničani jedino mogu žaliti za porazom u zaostaloj utakmici 12.kola kada ih je u Puli s 89:86 svladao Istrauni.

Igrao se i pulski derbi između Pule 1981 i Stoje o čemu više pročitajte ovdje.

Kastav je doma dočekao Zamet, a gosti su došli do druge pobjede ove sezone te pobjegli s dna ljestvice. U izjednačenoj utakmici presudila je treća četvrtina koju su Zamećani dobili s velikih 19:6 te došli do prednosti koju Kastav više nije mogao nadoknaditi. Sandro Antunović s 19 poena i Roko Delpin s 15 poena vodili su svoju momčad do vrijednog slavlja, dok 19 ubačaja Marina Miletića nisu bila dovoljna njegovom Kastvu koji se morao pomiriti s 59:68 porazom.

U derbiju začelja Rovinj je dobio Kraljevicu 88:75 te ju pogurao na samo dno lige, doduše s utakmicom manje. Domaćini se nisu dali obeshrabriti odličnim početkom Kraljevice koja je u prvih 10 minuta zabila 32 poena i povela 7 razlike. Kao i u utakmici Kastva i Zameta, ključna je bila pretposljednja četvrtina koju su Rovinjani dobili s + 14 te si tako otvorili put k drugoj pobjedi u ligi. Odličan je bio mladi Damjan Honović s 30 poena za pobjednike, dok je za Kraljevicu Denis Protega ubacio 21 poen.

Dva susreta 13. kola, između Istraunija i Jadranke te Rudara i Ghie Staff, tek se trebaju odigrati.

ROVINJ – KRALJEVICA 88:75 (25:32, 23:22, 22:8, 18:13)
ROVINJ: Banko 24, Ključević, Honović 30, Jelača 7, Zečević 3, Matošović 7, Šturman 2, Komadina 2, Lončarević, Đerman 13
KRALJEVICA: Nuić 10, Orešković 6, Karabaić 8, Protega 20, Konjević 19, Ažić 10, Mandić, Brletić, Paštar 2, Mitić, Praotić

KASTAV – ZAMET 59:68 (14:14, 21:17, 6:19, 18:18)
KASTAV: Miletić 19, Kusturin 4, Gušić 8, Saftić 2, Ivandić 4, Benković 2, Matek, Ferenčić 9, Santini 3, Maljevac 4, Ratko 3, Dobrić 1.
ZAMET: Marinčić, Antunović 19, Delpin 15, Vucić 9, Brajdić 12, Gustovarac, Šibenik, Klasan, Miletić 7, Cvitković 6.

CRIKVENICA – ŠANAC 79:77 (17:24, 20:17, 19:18, 23:18)
CRIKVENICA: Modić 12, Car, Bilalović 17, Mandžuka 3, Komadina 6, Šamanić 10, Maruna, Benić I. 2, Maričić, Benić M. 29.
ŠANAC: Požar, Josipović 14, Panjević 13, Kragulj 3, Špehar 6, Škrtić, Novosel 10, Mataković, Beber 10, Kraljić 21.

PULA 1981 – STOJA 100:65 (25:20, 28:14, 18:17, 29:14)
PULA 1981: Sijamhodžić, Perdija, Čakarić 3, Šoba 9. Grašo 13, Gržinić F. 12, Zvijerac 3, Božić 30, Malagić, Kondić 4, Rakić 24, Đugum 2.
STOJA: Orlić, Gustovarac 4, Sošić, Dasko 32, Buršić L., Kurtović, Ban 20, Lešić 9, Buršić M., Antolović.