A-1 predsezona: Uvjerljive pobjede Cibone i Zagreba

0    A-1 ligaši nastavili su svoje pripreme s mješovitim uspjehom.

Šibenik je upisao pobjedu i poraz u zadnjih tjedan dana. Prvo su snage odmjerili s turskim gigantom Dogus Darušafakom.Dobro su se držali kroz utakmicu, ali turski euroligaš ipak je rutinski priveo susret kraju za pobjedu 72-89. Najbolji u redovima Zadra bio je Ive Ivanov s 17 koševa Nakon poraza Šibenčani su svoju žrtvu našli u slovenskom prvoligašu Senčuru. Furiozna prva četvrtina Šibenika utakmicu je pretvorila u rutinsko privođenje posla kraju za domaćine. Rezultat je na kraju glasio 94-75. Najviše se istaknuo novopridošli Ivan Siriščević s 19 koševa.

Cibona se vratila na pobjednički kolosijek nakon poraza u Belgiji. Na putu do pobjede našla se slovenska Krka, koja je nastradala u Novom Mestu. Izabranici Mulaomerovića dominirali su na obje strane parketa tu su uzeli zasluženu pobjedu. Rezultat je na kraju glasio 70-58 za košarkaše Cibone. Najviše se istaknuo Željko Šakić, koji je Slovencima utrpao 21 koš.

KK Split lako se obračunao sa slovenskim prvoligašem Tajfunom ( 82-51). Izabranici Nikše Skelina bili su vrlo inspirirani u napadu, gdje su konstantno probijali blok gostiju. Najzaslužniji za razigranost splitskog sastava je bio mladi playmaker Goran Filipović, koji je susret završio s 12 koševa. Osim njega u domaćim redovima se istaknuo Henrik Širko s 10 koševa.

Vrijednosnice Osijek zabilježile su tri poraza. Dva su došla od ruskog prvoligaša Temp Sumza. U prvoj utakmici ( 69-63), košarkaši Osijeka hrabro su se suprostavili Rusima te su uspjeli odvesti utakmicu u napetije vode. Međutim, ruski prvoligaš imao je više sreće u zadnjim minutama susreta te je spretno uzeo prvu pobjedu. Najviše se istakao Jakov Mustapić s 17 koševa. Druga utakmica bila je još napetija od prve, međutim Rusi su se spasili u zadnjim sekundama tricom Artešina za još jedan poraz Vrijednosnica (77-80). Aljoša Šarac bio je prvo ime susreta s 21 košem

Nakon tih dviju utakmica, košarkaši Osijeka otišli su na turnir u Mađarsku, gdje ih je u polufinalu čekao domaćin PVSK.  U susret su ušli katastrofalno te su domaćini to kaznili uvjerljivim vodstvom nakon dvije četvrtine (48-31). Pokušali su se Osječani vratiti međutim PVSK se nije opustio u nijednom trenutku te su rutinski priveli utakmicu kraju za konačnih 63:87. Najbolji kod Osječana je bio Amerikanac Robinson s 17 koševa.

Zagreb je nastavio s uvjerljivim pobjedama. Slovenski prvoligaši postali su omiljeni plijen za naše klubove. Škofja Loka je ovoga puta teško nastradala ( 101-70). Zagrepčani su svaku četvrtinu dobili te u nijednom trenutku nisu gubili inicijativu u utakmici. Najbolji igrači utakmice su bili Pavle Marčinković i Toni Vitali sa 18 koševa.

Uvjerljive pobjede i tijesni porazi nam pokazuju da nas čeka vrlo kompetitivna A-2 liga ove sezone.

Zagreb – LTH Škofja Loka 101:70 (27:11, 19:14, 26:25, 29:20)
Zagreb: Vlaić 11, Marčinković 18, Božić 17, Majcunić 13, Majić 2, Batur 7, Junaković 15, Vitali 18

GKK Šibenik – Šenčur 94:75 (26:10, 19:29, 24:24, 25:12)

GKK Šibenik: Radovčić 5, Andabaka 5, Badžim 13, Petani 7, Bašić 15, Blaće 2, Siriščević 19, Pandurić 6, Halilović 14, Ivanov 8, Šarić.

Split – Tajfun 82-51 (19-8, 21-12, 20-15, 22-16)

Suci: Leo Roglić i Marko Živaljić (oba Split)
Split: Subotić 5, Kedžo 3, Kalajžić 11, Kanaet 11, Filipović 12, Rančić 5, Vrgoč 2, Galić 2, Dijan 9, Najev 5, Širko 10, Jukić 7.

Zadar – Darušafaka Doguš 69:88 (22:23, 10:33, 18:23, 17:9)

Zadar: Marić 13, Vladović 2, Jelenković 3, Krajina, Jurica, Špaleta 2, Brzoja 15, Marinković 10, Tomas, Barać 4, Vrkić 6, Mazalin 14

Darušafaka Doguš: Wilbekin 11, Arslan, Turen, Batuk 8, Wanamaker 4, Moerman 23, Aldemir 3, Savas 6, Anderson 2, Slaughter 10, Bertans 16, Harangody 5

Krka – Cibona 58-70 (12-20, 19-18, 12-16, 15-16)

Krka: Rebec 12, Curry 10, Jukić 10, Rojc 6, Elliott 6, Ritlop 5, Luković 4, Dimec 3, Čebular 2.

Cibona: Šakić 21, Žižić 19, Rozić 11, Marinelli 9, Ćorić 4, Slavica 4, Sulejmanović 2.

TEMP-SUMZ – Vrijednosnice Osijek 80-77 (23-25, 24-13, 11-19, 22-20)

Vrijednosnice Osijek: Torić 6, Šarac J., Došen 4, Robinson 9, Žulj, Šarac A. 21, Krajina, Mines 18, Karlović, Turalija 4, Mustapić 8, Karlović 7.

TEMP-SUMZ – Vrijednosnice Osijek 69-63 (20-21, 18-8, 16-21, 15-13)
Vrijednosnice Osijek: Torić 6, Šarac J., Došen, Robinson 6, Žulj, Šarac A. 10, Krajina 3, Mines 2, Turalija 4, Vuković 15, Mustapić 17, Karlović.