A-1 predsezona: Klubovi uživaju u pobjedničkoj atmosferi

cedevita-zadar10Hrvatski klubovi nastavili su koračati pobjedničkom stazom kroz pripreme, gdje su jedini porazi došli ili od drugog A-1 ligaša ili od giganta europske košarke.

O nastupima Kvarnera možete pročitati ovdje, a o nastupu Škrljeva u Puli ovdje.

Cedevita je možda razočarala na Dogus Basketball Tournament-u, ali zato je njihova druga momčad ostvarila pobjedu u srazu sa Zabokom. Momčad pod vodstvom Danijela Lutza odigrala je odlično prvo poluvrijeme te se u drugom uspjela othrvati naletu Zaboku te uzeti pobjedu s rezultatom 89-85. Zabok može žaliti za prve dvije četvrtine, gdje se nisu mogli sastati s loptom, te će trener Črnjević tu morati tražiti uzroke poraza. Najbolji pojedinac susreta bio je Cedevitin Vučić s 17 koševa.

Cibona je nakon Krke srušila još jednog slovenskog prvoligaša, Union Olimpiju! U napetoj utakmici, koja je obilovala preokretima Cibona je nakon produžetaka uspjela doći do pobjede 109-108. Najzaslužniji za još jednu pobjedu Cibone je Željko Šakić, koji je zabio 32 koša. Osim njega najviše se istaknuo Ante Žižić s 23 koša.

Tajfun je poslije Splita doživio još jedan poraz od strane još jednog hrvatskog prvoligaša, Alkara. U utakmici s malo koševa presudio je umor Slovenaca u zadnjoj četvrtini, koji su izabranici trenera Milačića iskoristili i uzeli pobjedu s rezultatom 67-66.

KK Zagreb ostvario je pod Jusupovom palicom još jednu uvjerljivu pobjedu. Ovoga puta nastradala je tuzlanska Sloboda. Osim crne rupe u drugoj četvrtini, Zagreb je igrao odličnu košarku te je zasluženo uzeo pobjedu, 97-76. Luka Božić s 19 i Toni Vitali s 18 koševa bili su najbolji Zagrepčani na terenu.

Nakon teškog poraza u polufinalu, Vrijednosnice Osijek uspjele su presložiti svoje redove i uzeti treće mjesto na turniru u Mađarskoj. Mađarski prvoligaš Szeged porazio se kao ravnopravan protivnik na terenu, ali košarkaši Osijeka odličnom igrom kroz sve četiri dionice igre su uspjeli doći do trećeg mjesta s rezultatom 79-58. Jakov Mustapić pokazuje se kao veliko pojačanje za Osijek jer je i u ovoj utakmici bio najbolji strijelac momčadi s 21 košem.

Split je nadigrao Zrinjski na Gripama, ponajviše zahvaljujući Goranu Filipoviću, koji je odlično organizirao napad Splićana. Zrinjski se držao na maloj razlici kroz tri četvrtine, međutim u zadnjoj četvrtini su potpuno izgubili korak za Splitom, koji je odjurio do rutinske pobjede, 78-63. Osim Filipovića (17 koševa), najviše se iskazao Kanaet s 14 koševa.

Ako svi nastave ovako igrati, za koji tjedan nas čeka odlična košarka diljem dvorana u Hrvatskoj!

Zrinjski – Split 63-78 (9-16, 18-21, 25-20, 11-21)

Zrinjski: Begić 2, Brajković 7, Kuzman, Zovko 6, Gilja, Knežević 21, Petrić 2, Golemac, Demić 13, Brummitt 6, Šamadan 6, Zovko
Split: Subotić 7, Kedžo 2, Kalajžić 2, Kanaet 14, Filipović 17, Rančić 13, Vrgoč, Galić 3, Dijan 8, Najev 10, Širko 2

Szeged – Vrijednosnice Osijek 58-79 (14-20, 16-16, 16-20, 12-23)
Vrijednosnice Osijek: J. Šarac 3, Došen 7, Robinson 18, Žulj, Vuković 3, Mines 17, Mustapić 21, Krajina, Karlović 2, Turalija 4, Torić 4

Cibona – Union Olimpija 109-108 (20-27, 28-22, 22-22, 21-20, 18-17)

Cibona: Gospić 6, Šakić 32, Marinelli 1, Ćorič, Šiško, Johnson 22, Rozić 13, Sulejmanović 2, Slavica 5, Joksimović 5, Žižić 23

Cedevita – Zabok  89:85  (27:14, 21:16, 26:23, 15:32)

Cedevita: Vučić 17, Buljević 9, Rogić 15, Ramljak 6, Zabić 6, Barišić 3, Perković 6, Lončar 10, Mikšić 5, Jordano 2, Bundović 6

Zabok: Zrnić, Tomsick 10, Đurinović 10, Kapusta 5, Demo 2, Črnjević 15, Jurlina 5, Palac 20, Tuđen, Šarac 8, Jambrović 10

Zagreb – Sloboda 97-76  (27-18, 13-19, 29-19, 28-20)

Zagreb: Vlaić 7, Božić 19, Majcunić 4, Majić, Marčinković 14, Batur 6, Junaković 13, Kaštropil 14, Krapić, Vitali 18. Trener: D. Jusup

Sloboda: Pilavdžić 6, Jakupović, Hasandić 13, Rikalo 16, Latipagić 13, Lasetović, Dumić 12, Čerkezović 8, Ahmedović 8, Stanarević, Omerović, Dedajić. Trener: V. Gašić