A-1 liga(Ž): Trešnjevka svladala Pulu, Podravac iznenadio Splićanke

Hrvatski_kosarkaski_savez.svgPeto kolo A-1 lige za košarkašice donijelo je više uzbuđenja nego inače. Igrale su se vrlo zanimljive utakmice u Zadru i Splitu , a igračice Pula Črnja Toursa u četvrtoj utakmici zabilježile su treći poraz zaredom.

Puljanke su imale težak zadatak na gostovanju kod neporažene Trešnjevke te je od samog početka bilo jasno da će teško do pobjede. S rezultatom 23:15 završila je prva četvrtina za Zagrepčanke, no uspijevaju se vratiti gostujuće košarkašice do poluvremena gdje je bilo samo +1 za Trešnjevku. Ali onda su igračice Trešnjevke pokazale zašto su bez poraza. Fantastična treća četvrtina za njih (29:9) omogućila im je odlazak na nedostižnu razliku koju održavaju do kraja te dobivaju rezultatom 84:63. Kod Puljanki ponovno su najbolje bile Lea Miletić i Maja Ramljak, ali opet ostatak njihove momčadi nije bio na razini. Miletić je imala 24 poena i 14 skokova, dok je Ramljak skupila 17 poena i 10 skokova, a jedina dvoznamenkasta uz njih bila je još Anja Perko(11 p). Kod Trešnjevke najbolja je bila Ana Lelas s 18 poena i 5 asistencija.

U Splitu su se u susretu domaćina i Podravca Giganta iz Virja igrali produžeci. Nakon 40 minuta igre bilo je 66: 66 da bi u produžecima nove prvoligašice uspjele odnijeti pobjedu 77:74. Fantastična u drugoj pobjedi Podravca bila je Valentina Šimunić koja je ubilježila 21 poen, 10 skokova, 6 asista i 6 ukradenih lopti. Niti 28 poena Maje Puljić nije pomoglo Splićankama da  upišu treće slavlje u sezoni.

Ragusa je u utakmici protiv Zadra doživjela prvi poraz ove sezone. U tijesnom porazu 60:55 kobne su za Dubrovčanke bile Zadranke Glorija Sikirić s 16 poena i Ivana Dujić s 13 ubačaja. 29 poena Mihaele Lazić i Klaudije Periše označilo je dvoboj ove dvije sjajne scorerke neriješenim, no Perišin Šibenik na kraju je uspio uloviti pobjedu protiv Broda na Savi koji je ostao jedini klub bez pobjede u ligi . Medvešćak se vrlo lako obračunao s Požegom i uz Trešnjevku zadržao lidersku poziciju.

Sljedeće kolo čeka nas veliki dvoboj za prvo mjesto Trešnjevke i Medvešćaka, dok košarkašice Pule doma dočekuju Split i traže svoju drugu pobjedu u sezoni.

Split-Podravac Gigant 74:77

Šibenik-Brod na Savi 77-68

Zadar-Ragusa 60:55

Plamen Požega-Medvešćak 61:83

Trešnjevka-Pula Črnja Tours 84:63

Trešnjevka 2009: Rački 0, Erjavec 13, Dobroslavić 5, Marta Galić 4, Mühl 8, Pavić 15, Štirjan 3, Lelas 18, Marija Galić 7, Kostić 6, Vujadinović 5.

Pula Črnja Tours: Đukić 1, Đikić 5, Miletić 24, Perko 11, Redžepi 0, B.Trehub 1, Hajdin 2, Prugovečki 0, Demirović 2, Ramljak 17.