A-1 liga(Ž): Pobjeda Pule na domaćem terenu, derbi kola uzela Trešnjevka 2009!

Iza nas je zanimljivo 18. kolo A-1 ženske košarkaške lige u kojem se domaće ekipe imale više uspjeha, od onih gostujućih! Pa krenimo redom!

Košarkašice Pule na svom su terenu ostvarile veliku pobjedu protiv ekipe Podravac Gigant te tako ostale u borbi za sam vrh ljestvice A-1 lige. Domaće igračice od samog su starta krenule ubrzano i već u prvoj četvrtini došle do prednosti od +12. Druga četvrtina, također, bila je uspješna za igračice Pule, koje na poluvrijeme odlaze s 15 koševa prednosti. Ove dvije četvrtine bile su im dovoljne za veliku prednost, koju su gosti pokušavali dostići, ali im to nije pošlo za rukom. Na kraju je rezultat bio 84:75 za domaće. Kod Pule su najkonstantnije bile Maja Ramljak s 25 koševa i 10 skokova te Lea Miletić s 22 koša i 6 skokova. Gostujuću ekipu je predvodila Danijela Bukovčan sa 17 koševa. Ne zaostaje ni Valentina Šimunić s ubačenih 15 koševa. U brojevima to izgleda ovako:

Pula Črnja Tours – Podravac Gigant 84:75 (32:20, 18:15, 20:19, 14:21)

ŽKK Pula Črnja Tours: Đukić 3, Barukčić, Đikić 2, Miletić 22, Perko 4, Redžepi, B.Trehub 8, Hajdin 18, Ramljak 25, K.Trehub 2.Trener: Ivan Đukić

ŽKK Podravac Gigant: Senjan 0, V.Šimunić 15, Hrastić 15, P.Šimunić 8, Ćurić 8, Vinković, Mihalić 0, Brezak 2, Da. Bukovčan 17, Di. Bukovčan 10, Kapitanić. Trener: Ivica Molnar

Igralo se i u Zagrebu, gdje je posljednja ekipa na ljestvici Croatia 2006, napokon, dočekala Plamenu ekipu. Već su u prvoj četvrtini košarkašice iz Požege pokazale svoju snagu, kvalitetu i domišljatost i na neki način osigurale pobjedu. Kroz preostale četvrtine svoju su prednost samo povećavale, da bi na kraju slavile sa 98:45. Kod gostujuće ekipe, dobru igru iz prošlog kola nastavila je Petra Lovrić s ubačenih 16 koševa i ostvarenih 9 asistencija. Dvoznamenkasta je bila i Sandra Mandir s ubačena 22 koša, od kojih su 4 trice. Spomenimo i Martinu Pandžu Brnić koja je uz 12 koševa, 4 ukradene lopte imala 8 skokova i 7 velikih asistencija. Plamene nakon ovog kola ostaju u borbi za najbolje četiri ekipe Hrvatske.

Croatia 2006 – Plamen Požega 45:98 (6:30, 11:28, 17:27, 11:13)

ŽKK Croatia 2006: Šuster 0, Mikulčić 12, Dumančić 2, Klepac, Divčić 3, Nikšić 12, Jakin 12, Katić 0, Vidaković 2, Livajušić 2.

ŽKK Plamen Požega: M.Lovrić 0, P.Lovrić 16, Šegota 2, Vojtulek 20, Bašić 2, Mandir 22, K.Soldo 8, Kostova 2, Pandža Brnić 12, B.Soldo, Berger 1, Bogoje 13.

Na Baldekinu je odigran dalmatinski derbi između ekipa Šibenika i Zadra. Pobjedu je ostvario južniji grad pobijedivši prošlogodišnje viceprvakinje, košarkašice Zadra, 79:57. Šibenčanke su poletjele u prvoj četvrtini na krilima dua zvanog Vrsaljko-Periša te ostvarile prednost od +8 koševa. Kako je utakmica odmicala tako su domaće samo povećavale svoju prednost. Spomenuta Ana Vrsaljko ubacila je 24 poena, 13 skokova i ostvarila 4 asistencije, dok je Klaudia Periša imala 10 poena, 9 skokova i čak 11 asistencija te joj je samo jedan skok trebao da dođe do još jednog „triple-doublea“.

Šibenik – Zadar 79:57 (23:15, 17:16, 17:7, 22:19)

ŽKK Šibenik: Mišura , Mrdalj 6, Strize 2, Pavičić, Tošić 12, Periša 10, Tutavac 0, Vrsaljko 24, Ivančević 4, Borič 11, Vukšić 7, Dujić 2.

ŽKK Zadar: Oštrić 4, Jelenković 8, I. Dujić 2, Dedić 14, Sikirić 1, Nikpalj 9, Martinović 5, Mandić 8, Čavić 0, Šolić 6, Jelovac 0.

Ekipa Medveščaka nadigrala je Split, rezultatom 71:60, te tako zadržala prvo mjesto na tablici. Bila je to očekivana pobjeda zagrebačkih djevojaka. Najučinkovitije kod strane Medveščaka bile su Patricija Bura s 22 koša i 14 skokova i Iva Todorić s 18 koševa i 12 skokova.

Medveščak – Split 91:46 (27:9, 27:13, 19:17, 18:7)

ŽKK Medveščak: Petrak 7, Nimac 8, Tadić 5, Borović 9, Kolovrat 0, Todorić 18, Uzelac 0, Majstorović 14, Radoš 2, D.Grizelj 2, Bura 22, Macan 4.

ŽKK Split: Brnas 13, Miše 0, Prnjak 0, Turić 2, Silov 14, Barać 9, Ivančević 6, Škec 0, Čipčić 2, Kovačević 0, Petričević 0.

Napeto je bilo u Dubrovniku, gdje su košarkašice Raguse izgubile od drugoplasirane Trešnjevke 2009, rezultatom 59:67. Bila je ovo izjednačena borba. Premda su košarkašice Trešnjevke 2009 uzele prvu četvrtinu, Ragusa uzvraća udarac i na poluvrijeme se odlazi s jednakim rezultatom s obje strane. Krucijalan je bio povratak na teren i treća četvrtina u kojoj su gosti došli na +7 i zadržali ih do posljednjeg sudačkog zvižduka. Kod Dubrovčanki istaknule su se Romana Stojanović s 19 koševa i 12 skokova te Marta Erslan s 9 koševa i 19 skokova. Kod Trešnjevke 2009 Marta i Marija Galić su utakmicu završile s po 14 koševa.

Ragusa -Trešnjevka 2009 59:67 (12:15, 14:11, 9:16, 24:25)

ŽKK Ragusa: Marin 15, Stojanović 19, K.Zarač 0, Stanković 16, Žanetić, M. Erslan 9, Japunčić, Kristić, Haklička 0, Matić.

ŽKK Trešnjevka 2009: Savić 0, Erjavec 21, N.Mühl 4, Marta Galić 14, Sorić, Zadro 2, Marija Galić 14, Kostić 2, Vujadinovic 6, Katavić 4.