A-1 ligaši teško dolaze do pobjede na pripremama

zagreb-sibenik4-2016_05_15Dok Cedevita i Cibona ne znaju za poraz, neki A-1 ligaši nisu još našli svoj put do pobjede.

KK Zadar kroz cijele pripreme muče ozljede ključnih igrača (Bašić, Krajina, Vladović, Vrkić, Jelenković). Trener Matulić u nijednom trenutku nije imao objektivno najjaču petorku na terenu. Poslije turnira u Baru, gdje se nisu proslavili, uslijedio je tijesan poraz od Krke, 84-80. Zadarske uzdanice držale su prednost kroz tri četvrtine te su u zadnju četvrtinu ušli s prednošću od 9 koševa, 65-54. Međutim tada neobjašnjivo nastaje crna rupa u zadarskoj igri, koja je rezultirala Krkinim razbijanjem Zadra u zadnjoj četvrtini s 30-15. Najbolji u razočaranim redovima Zadra je bio novopridošli Igor Marić s 21 košem.

Nažalost, tu nije bio kraj muka za hrvatske klubove. U Laktašima se dogodio masakr s košarkaškom loptom od strane Igokee, koja je s rezultatom 81-45 potopila Zagreb. Zagreb je kroz cijelu utakmicu bio inferioran suparnik nasuprot razigranog ABA-ligaša. Jedini koje se istaknuo je bila njihova mlada nada Božić s 12 koševa. To je bio njihov drugi ovotjedni poraz posije neuspjeha protiv Rogaške Slatine ( 85-79).

Obraz A-1 ligaša spasio je Zabok pobjedom protiv Terma Olimia 91-88. Zabok je utakmicu kontrolirao, na poluvremenu su imali +14, ali prerano su se opustili protiv slovenskog prvoligaša, koji je pokazao da riječ predaja ne postoji u njihovom riječniku. Na kraju su u zadnjoj četvrtini, košarkaši Zaboka uspjeli obraniti svoju prednost te ostvariti pobjedu. Najbolji u njihovim redovima je bio Šarac, koji je utrpao 19 koševa Slovencima.

Očito je da naša konkurencija još nije uhvatila pravu formu, ali na njihovu sreću rezultate u predsezoni nitko ne gleda. Sigurno će svi biti spremni za početak lige, koji je sve bliže i bliže.

Zagreb-Igokea 45-81

Zagreb: Božić 12, Perić 10,Junaković 7, Kaštropil 7, Majcunić 5 i Marčinković 4, Majić, Batur i Krapić

Krka – Zadar 84-80 (14-23, 19-19, 21-23, 30-15).

Krka: Elliot 4, Ritlop 13, Škedelj, Curry 16, Rojc 9, Čebular 15, Kužnik, Luković 26, Kastrati 1.
Zadar: Marić 21, Marinković 16, Barač 11, Mazalin 11, Brzoja 10, Vladović 5, Jurica 4, Špaleta 2.

Podčetrtek Terme Olimia – Zabok 88:91 (19:23, 12:22, 26:18, 31:28)

ZABOK: Zrnić 13, Tomsick 8, Đurinović 2, Kapusta 8, Demo 7, Martinko, Črnjević 10, Boban 4, Palac 10, Tuđen, Šarac 19, Petrović 10.

Photo by: KK Zagreb