A-1 liga (Ž): Pula poražena, Trešnjevka i Ragusa nepobjedive

Hrvatski_kosarkaski_savez.svgOvog vikenda odigrano je 3. kolo A-1 lige košarkašica. U ovome kolu svi domaćini osim Šibenika uspjeli su odnijeti dosta uvjerljive pobjede, a poraz je doživjela Pula Črnja Tours na gostovanju kod Zadra.

Igračice Pule bile su u egalu sa Zadrankama nakon prve četvrtine, no onda u drugoj dionici kreće silovita serija Zadra od 21-1 kojom su domaće košarkašice došle na 18 razlike i nisu ispuštale tu prednost do kraja završivši utakmicu s 79-61. Kod Pule najbolji strijelac bila je Lea Miletić s 20 poena čemu je pridodala 14 skokova i 4 asista, ali i 9 izgubljenih lopti kojih je na kraju kod Puljanki bilo zaista previše- čak 35. Priliku u startnoj petorci dobro je iskoristila 18-godišnja Lea Hajdin te ubilježila 10 poena i 4 skoka. Kod Zadranki najbolje su bile Nika Jelenković s 19 poena i Ana Mandić s 16 ubačaja.

Trešnjevka i Ragusa nakon ovog kola ostale su jedine stopostotne momčadi uz slobodan Medvešćak. Trešnjevka je, nakon što je gubila 7 razlike od Splita u drugoj četvrtini, napravila 16-0 seriju te do kraja rutinski dovršila posao, a predvodila ju je Ana Lelas s 28 poena. Splićanke je vodila Matea Vrdoljak s 21 poenom i 10 skokova. Ragusa je u Šibeniku bila pak u zaostatku na poluvremenu, ali poslije odmora Dubrovčanke su krenule furiozno te na krilima fantastične Ine Marin koja je zabilježila 35 poena došle do slavlja 86-65. Spomenimo i odličnu partiju Marijane Mamić koja je u prvoj pobjedi svoje Croatie 2006 ugradila 28 poena i 24 skoka, dok je u dvoboju novih prvoligašica od Podravca uspješnija bila Požega.

U novom kolu sljedeći vikend Pula Črnja Tours na svom terenu čeka Požegu, dok nas derbi kola očekuje u Zagrebu gdje se sastaju prvak i viceprvak prošlog izdanja A-1 lige, Medvešćak i Zadar.