Pregled A-1 lige: Šibenski klubovi vladaju ligom

cedevita-skrljevo9Osmo kolo je iza nas, gdje smo se još jednom mogli uvjeriti da šibenski klubovi misle ozbiljno ove sezone.

Jolly je tako nadjačao još jednog ABA-ligaša, Cedevitu, s 84-78. Šibenčani su bili goropadni u prvom poluvremenu, gdje su u jednom trenutku imali ogromnih +25. Zagrepčani su se u nastavku na krilima Hopsona probudili, ali Šibenčani su zasluženo uspjeli zadržati pobjedu u svojim rukama. Ivan Novačić (11sk, 2as) i Bruno Markulin ubacili su po 17 poena za pobjednike, 14 je zabio Scott (5sk, 7as) i 11 Josip Bilinovac (6as). Kod Cedevite je Scottie Hopson nanizao 27 poena (8sk), Bundović 19 (10sk) i Musa 17 poena (5sk).

Šibenik se lako obračunao s Kvarnerom 2010. Detaljnije o utakmici možete pročitati ovdje.

Hermes Analitici ni dva produžetka nisu bila dovoljna da uzmu prvu pobjedu sezone protiv Gorice. Gorica se košem Turića spasila u regularnom vremenu, da bi onda u nastavku predvođena Vrbicom uzela veliku pobjedu s 124-113.  Vrbica je zabio 35 poena (8sk, 9as) za pobjednike, 28 je dodao Marko Petrović(5as), 22 Prgomet (5sk, 3as) i 19 Ante Mašić (3sk, 3as). Hrvoje Garafolić (22p,  5sk, 3as), Ivan Svoboda (16p, 3as) i Stipe Krstanović (15p, 10sk) bili su najefikasniji Analitičari.

Alkar je namučio Zagreb, ali na kraju im je presudila kratka klupa, koja je bila jedna od glavnih krivaca za poraz 71-80. Zagreb jedino bio u padu u trećoj četvrtini, ali na kraju je Jusup uspio mobilizarati svoje snage za novu pobjedu Mrava. Ivan Batur je zabio 27 poena uz devet skokova i dva asista (val. 33), 21 poen dodao je Luka Božić (11sk, 6as), Martin Junaković 19 (3as), Toni Vitali 7 (12sk) i Antonio Vlaić 6 (3sk). Kod gostiju je Brandon Johnson ubacio 17 poena (5sk, 4as),a Nikola Gaurina 14 i Roko Dominović 10 (3as).

Škrljevu je polaganje falilo da otiđe u produžetke protiv Splita (59-61). Više o utakmici možete pročitati ovdje.

Zadar je bio siguran protiv Osječana, 73-64. Zadrani su iskoristili mlaki napad Vrijednosnica u prvom poluvremenu za bijeg na respektabilnu razliku (42-25). Osijek se pokušao vratiti u drugom dijelu, ali povratku mjesta nije bilo. Kapetan Vladović je zabio 13 poena (4sk, 3as), Marko Jurica je dodao 12 i Ivan Marinković 11 (6sk). Jakov Mustapić (20p, 5sk, 4as) i Matej Karlović (14p) bili su najefikasniji igrači Vrijednosnica.

Zabok je hrabro pao protiv Cibone, koja je teškom mukom uzela pobjedu s 93-84. Zabok nije dopuštao Ciboni bijeg na veću razliku, ali u trećoj četvrtini je Cibona pokazala zube i uspjela otići na +16. Zabok u zadnjem kvartalu nije imao snage za nešto više od podnošljivog poraza. Nik Slavica je upisao 28 poena za pobjednike (10sk), 16 je dodao Ante Gospić uz pet skokova te 14 Željko Šakić (5sk, 3as). Kod gostiju su se istaknuli već standardno odlični Sven Smajlagić (26p, 8sk, 5as) uz Marina Zrnića (16p)