A-1 liga pregled: Zadar prekinuo crni niz

15000790_1133064590122349_3714845506160165710_oŠesto kolo A-1 lige je završilo, s iznimkom utakmice Cibona – Zagreb, koja će biti odigrana u siječnju sljedeće godine. Zadar, Split, Šibenik, Jolly JBS, Cedevita te Škrljevo izašli su s osmjesima na licu nakon odigranih utakmica.

Hermes Analitica je porazom protiv Zadra produljila svoj crni niz poraz na 6 utakmica. Zadrani su sporije krenuli u susret, dopuštajući gostima da drže minimalnu razliku (-4 na poluvremenu). Međutim, u nastavku Zadar se polagano zagrijava te preko Marinkovića , Jelenkovića te Mazalina slamaju svojeg protivnika na početku zadnje četvrtine (84-69). Do kraja susreta smo mogli svjedočiti rutinskom završavanju posla od strane Zadra za konačnih 92-76. Kod Zadra čak je šest igrača ubilježilo dvoznamenkasti učinak, a svi su igrači dobili minutažu, pa tako i najmlađi član prve momčadi Luka Tomas. Marinković i Barać bili su najefikasniji te su postigli po 16 koševa. Kod Hermesa su najefikasniji bili Raič s 18 i Radoš s 14 koševa.

Škrljevo je svoju prvu pobjedu izvojevalo protiv Alkara, 91-84. Više o cijelom susretu možete pročitati ovdje.

Split je bio koncentriraniji u ključnim trenucima te je uzeo pobjedu iz Osijeka, 72-62. Krenuli su Splićani bolje u susret s serijom 10-2, ali Osječani su se brzo na krilima Mustapića i Šarca vratili u drugoj četvrtini (26-29). Treća četvrtina je obilovala promjenama vodstva da bi s ulaskom u zadnjih 10 minuta Osječani uzeli vodstvo od pola koša, 54-53. Teška borba se nastavila da bi se Split uspio, 3 minute prije kraja, odlijepiti na krilima Kedže i Filipovića na respektabilnih +8. Osječani više nisu imali snage za preokret te su morali priznati poraz. Najbolji u redovima Splita bili su Filipović i Kedžo sa 17 poena. Kod Vrijednosnica je Šarac ubacio 20.

Jolly JBS nije imao problema s Zabokom, kojeg je nadigrao s 94-78. Košarkaši Zaboka imali su inicijativu u prvoj četvrtini, ali kad su se igrači Jolly-a uozbiljili, znalo se ime pobjednika. Šibenčani su sve riješili drugom četvrtinom, gdje su predvođenu Scottom napravili prednost od +12. Najbolji u redovima Jolly JBS-a bili su Novačić sa 17 poena te Brkić sa 16. Kod Zaboka je Smajlagić ubacio 18 koševa.

Halilović i Siriščević bli su previše za momčad Gorice, koja je morala progutati još jedan poraz na domaćem terenu, 99-81.  Šibenik je kroz cijelu utakmicu diktirao tempo te se košarkaši Gorice nisu mogli približiti na više od -5.  Šibenik je polovicom druge četvrtine otključao svoj atomski napad te je otišao na ogromnih 62-32. Do kraja susreta su Šibenčani bez previše stresa nastavili svoj pobjednički niz. Najbolji u redovima Šibenika bili su već spomenuti Halilović i Siriščević koji su postigli po 21 poen. Kod Gorice je Prgomet ubacio 25, a Mašić 21 poen.

Kvarner 2010 je u zadnjoj utakmici šestog kola (ove godine) pružio veliki otpor, ali na kraju je kvaliteta Cedevite presudila. O porazu Kvarnera 85-78 možete detaljnije pročitati ovdje.

Gorica – Šibenik 81-99 (19-26, 13-36, 22-16, 27-21)
Gorica: Lazić -, Šutalo 6 (3sk), Petrović 9 (7sk, 7as), Jelenek 4, Mašić 21 (5sk, 3as), Vrbica 6 (4sk, 8as), Gudić 6 (5sk), Cvjetičanin -, Tomić -, Osolnik 4, Prgomet 25, Turić -.
Šibenik: Radovčić 9 (5sk, 5as), Andabaka 2, Badžim 7 (3sk), Bašić 14, Pandurić 3, Turkyilmaz 2, Paić 6, Ivanov 9 (3sk), Petani 5 (5as), Siriščević 21 (4sk, 6as), Halilović 21 (11sk, 6as).

Zadar – Hermes Analitica 92-76 (22-21, 25-22, 20-16, 25-17)
Zadar: Vladović 10 (3sk), Vraneš 2, Jurica 11 (3sk), Brzoja 10, Marinković 16 (3sk), Jelenković 9, Krajina, Špaleta 2, Tomas, Barać 16, Vrkić 4, Mazalin 12 (5sk).
Hermes Analitica: Raič 18 (6sk, 4as), Svoboda 12, Garafolić 6 (4sk), Radoš 14, Rajić 10 (3as), Škara 8, Mandalinić -, Fodor, Mijić, Krstanović 8, Gazić.

Škrljevo: Palčić 10 (3sk, 10as), Vodopija 16 (5sk), Konjević 30 (10sk), Radunić 11 (4sk), Stipčić, Cook (3sk), Milekić 1, Juričić 8, Boban 9 (3sk), Marasović 2, Williams 1, Dubelj 3.
Alkar: Johnson 21 (6sk, 10as), Boban 4 (3as), Gaurina 18 (11sk), H. Vučić 7 (8sk), K. Vučić (3sk), Modrić 5 (4sk), Dominović 5 (8sk), Bilandžić 11, Jurela -, Vrlika 13 (5sk), F. Vučić -, Žuljević -.

Vrijednosnice Osijek – Split 62-72 (8-18, 18-11, 28-14, 8-19)
Vrijednosnice Osijek: Mustapić 7 (5sk, 4as), Robinson 12 (11sk, 3as), A. Šarac 20 (4sk), Torić, Turalija 3 (3as), Došen 2 (5sk, 3as), Mar. Karlović 2, Mat. Karlović, Krajina -, Mines 11, Vuković 5 (3as), Žulj -.
Split: Rančić 5 (4sk), Dijan 9, Jukić 6 (7sk), Filipović 17, Širko 9, Subotić 9 (5as), Kalajžić, Najev, Kanaet (4sk), Kedžo 17 (4sk).

Jolly JBS – Zabok 94-78 (28-17, 21-20, 22-21, 23-20)
Jolly JBS: Bilinovac 10 (4sk, 4as), Markulin 14 (3as), Novačić 17 (7sk, 6as), Scott 14 (6sk, 6as), Špralja 10, Brkić 16 (3sk), Došen 6 (3as), Klepo -, Marić 2, Papac 5, Perković -, Vladović -.
Zabok: Tomsick 15 (7as), Krolo 14 (3sk), Palac 6 (3sk), Šarac 5 (3sk), Smajlagić 18 (12sk), Zrnić -, Kapusta 8 (3sk, 3as), Demo, Črnjević 5 (4sk), Jambrović 7, Lež -, Tuđen -.

Kvarner 2010: Veljačić 23 (11as), Vucić 16 (6sk), Kučan 6 (6sk), Kalpić 6 (6sk), Gilbert 7 (10sk), Barnjak 14 (4sk), Antunović 4, Štimac -, Brajdić 2, Cvitković.
Cedevita: Bajo, Bundović 18 (8sk), Buljević 7 (7sk), Rogić 7 (3as), Ramljak 7 (8sk), Zebić -, Lončar -, Musa 15 (8sk), Hopson 10 (5sk, 5as), Vučić 2, Dukan 12, Mikšić 7.