A-1 liga (Muški): Prvi poraz Cibone, prva pobjeda Cedevite

14716151_1220654777958014_2777287790398245627_nKompletirano je drugo kolo A-1 lige, gdje su naši predstavnici ( Kvarner 2010, Škrljevo) opet izvukli kraći kraj protiv svojih protivnika.

No, zato je glavni favorit za naslov, Cedevita, upisala svoju prvu pobjedu u A-1 ligi nad novim prvoligašem, Hermes Analiticom, 106-67. Veljko Mršić bio je zadovoljan iskazanim trudom na terenu.

Dobili smo ono što smo htjeli, da napravimo trening, u prvom dijelu utakmice, u kojem su igrali igrači iz ekipe koja nastupa u ABA ligi. Poslije su i mlađi dobili dosta minuta.

Duje Dukan s 15 koševa bio je najbolji pojedinac u redovima Cedevite, koja je danas nastupila bez Mirze Begića, Karla Žganeca, Marka Arapovića, Ra’Shada Jamesa i Toni Katića. Kod Hermes Analitice najviše se istaknuo Goran Fodor, koji je ubacio 14 poena.

Gradski rival Cibona nije bio iste sreće te je upisao poraz protiv VROS-a sa svojom kombiniranom ekipom. Od samog početka igrači trenera Vladimira Krstića odradili su sjajan posao. Nametnuli su visok ritam i sa čvrstom obranom te odličnim napadom odigrali prvo poluvrijeme za pamćenje (najveća razlika 42:27). Cibona se probudila u nastavku, ali Osijek je nošen domaćom publikom uspio izdržati sve napade gostiju te uzeti konačnu pobjedu, 78-71.

Osječane su do pobjede predvodili Robinson sa 18 poena, 7 skokova te Mustapić sa 14 koševa i 6 skokova. Kod Cibone su po 15 poena ubacili Sulejmanović i Slavica.

Košarkaši Zadra su u dalmatinskom derbiju uzeli pobjedu protiv Šibenika, ponajviše zahvaljujući odličnoj igri Vladovića. On je odigrao maksimalnih 40 minuta, u kojima je zabilježio 18 koševa, 4 asistencije te 3 skoka. Zadra je imao prednost kroz cijelu utakmicu, koju su Šibenčani polagano grickali, ali nažalost u napetoj završnici je Zadru zasluženo pripala pobjeda, 80-76.

Osim Vladovića. 15 poena (10sk) zabio je Mazalin, 14 (4sk) Kristijan Krajina i 13 (9sk) Boris Barać. Ive Ivanov (15sk) i Ivan Siriščević (4sk, 3as) postigli su po 18 poena za Šibenik, a poen manje Roko Badžim.

Gorica je uspjela nadvisiti Zabok s 109-95, koja je od početka krenula snažnije u utakmicu od Zabočana te su napravili prednost, koju košarkaši Zaboka do kraja utakmice nisu uspjeli dostići. Prgomet je postigao 31 poen za Goricu (5sk), Petrović 18 (5as), Vrbica 17 (5sk, 6as), Filip Cvjetičanin 14 (3sk) i Berin Gudić 13 (5sk). Kod Zaboka je Marko Šarac zabio 18 poena (4sk), Marin Zrnić 17, Sven Smajlagić 14 (6sk, 4as) i Nick Tomsick 13.

Split je uspio izvući pobjedu protiv Alkara, iako je trener Skelin prije utakmice bio dosta nesiguran kako će njegova momčad bez važnih igrača igrati pred kamerama.

“Tjedan je bio kompliciran i očekujemo određenu nervozu. Sve do sinoć nismo imali desetoricu na treningu. Subotić je virozan, dok je Kanaet imao smrtni slučaj u obitelji”

Početak nije bio obećavajući za Split, koji je prve koševe ubacio tek nakon 4 minute igre. No, izabranici Nikše Skelina uspjeli su se pribrati te nisu dopustili Alkaru da otiđe na veću prednost prije predaha ( 39-38). U drugo poluvrijeme su Splićani ušli znatno bolje te su na krilima Kedže iskoristili dekoncentriranost u redovima Alkara za bijeg na veću razliku, koju su uspješno čuvali do kraja za konačnu pobjedu, 85-74.

Mateo Kedžo predvodio je pobjednike s 19 poena (7sk), Filipović je dodao 17 (5as) i Dijan 15 poena. Kod Alkara su se izdvojili Brandon Johnson (27p, 4sk, 5as) i Nikola Gaurina (11p, 3as).

Nastavila je A-1 liga biti izjednačena te je to najbolji svim košarkaškim fanaticima da se priključe gledanju A-1 lige ako nisu već!