A-1 liga (M): Split iskoristio Cedevitin slab dan

Hrvatski_kosarkaski_savez.svgOdigrano je prvo kolo A-1 lige za seniore, koje je obilježio poraz Cedevite i “nemoguća” pobjeda Jolly-a nad Goricom.

Prvenstvo su otvorili košarkaši Cibone protiv novopečenog prvoligaša, Hermes Analitice. Držali su se izabranici Hermes Analitice u prvoj četvrtini, ali onda je kombinirana momčad Cibone digla razinu igre i bez problema uzela pobjedu s 96-78.  Najefikasniji u redovima Cibone bio je Nik Slavica sa 20 poena. Domagoj Samac i Andrija Ćorić dodali su 15 koševa. Najbolji kod Hermes Analitice bili su Raič i Mijić sa po 14 koševa.

Vrijednosnice Osijek su u napetoj utakmici protiv Zaboka, pokazale veću kvalitetu, koja ima je osigurala prvu pobjedu s 85-78. Jakov Mustapić sa 17 koševa i Jalen Robinson s 14 vodili su Vrijednosnice do zaslužene pobjede.

Šibenik je uspio uzeti pobjedu u vatrenoj atmosferi Sinja protiv Alkara s rezultatom 89:81. Alkar je nošen publikom uzeo prvu četvrtinu, ali Šibenčani su se dignuli u nastavku utakmice i uz manje poteškoće su stigli do pobjede. Najbolji u redovima Šibenika bili su Halilović sa 20 te Badžim sa 13 poena. Kod Alkara je Johnson ubacio 30 koševa.

Gorica je nastradala protiv GKK Šibenika s velikih 49:91. Katastrofalno izdanje Goričana su Šibenčani iskoristili bez gledanja nazad. Na poluvremenu je već bilo +34 te Gorica u nijednom trenutku nije mogla izbjeći katastrofu. Najbolji u redovima Jolly JBS-a bio je Bilinovac sa 19 koševa. Kod Gorice je Gudić ubacio 13, a Petrović 10 poena.

Split je uspio uzeti vrijednu pobjedu u Domu Sportova protiv kombinirane momčadi Cedevite. Cedeviti je pripalo prvo poluvrijeme, međutim neprofesionalan pristup u drugom poluvremenu ih je koštao poraza, 69-76. Za Cedevitu je Toni Katić upisao 21 poen i tri asistencije, Džanan Musa je upisao 13 poena, šest skokova i dvije asistencije, a Lovro Buljević devet poena i pet skokova, dok su Splićane predvodili Mateo Kedžo s 14 poena, tri skoka i tri asistencije, Damir Rančić s 13 poena te Goran Filipović sa osam poena, šest skokova i sedam asistencija.

O tijesnom porazu Škrljeva možete pročitati detaljnije ovdje, dok o propuštenoj šansi Kvarnera protiv Zadra možete pročitati ovdje.

Cibona – Hermes Analitica 96-78 (19-15, 29-15, 23-21, 25-27)

Cibona: Uljarević 2, Marinelli 8, Samac 15, Čorić 15, Šiško 3, Bošnjak 5, Ljubičić, Sulejmanović 14, Slavica 20, Mandić 5, Gospić 10
Hermes Analitica: Mandalinić, Raič 14, Fodor 12, Svoboda 8, Garafolić 13, Mijić 14, Krstanović 7, Čubrić, Gazić 2, Rajić 8, Radoš

KK Zabok – KK Vrijednosnice Osijek 76:85 (25:27, 15:16, 20:20, 16:22)

Zabok: Krolo 9, Palac 5, Smajlagić 17, Tomsick 5, Zrnić 16, Črnjević 2, Demo 3, Đurinović, Jambrović 1, Jurlina 2, Kapusta 10, Šarac 6

VROS: Torić 2, Šarac J., Došen 11, Robinson 14, Žulj, Vuković 11, Mines 9, Šarac A. 17, Krajina 4, Karlović Mar, Turalija, Mustapić 17

Alkar – GKK Šibenik 81:89 (25:17, 16:23, 21:24, 19:25)

Alkar: Johnson 30, Boban 15, Salzburger, Modrić 7, Dominović 3, Župić, Gaurina, Jurela, Bilandžić 5, Vrlika 7, H. Vučić 14, K. Vučić

GKK Šibenik: Radovčić 5, Andabaka, Badžim 13, Bašić 10, Blaće, Pandurić 4, Turkilymaz 2, Paić, Ivanov 16, Petani 11, Siriščević 8, Halilović 20

Jolly JBS – Gorica 91:49 (26:12, 27:7, 18:20, 20:10)

Jolly JBS: Scott 12, Klepo, Došen, Marić 4, Bilinovac 19, Papac 3, Perković 11, Novačić 11, Brkić 10, Špralja 8, Vladović 7

Gorica: Lazić, Hrkač, Šutalo, Petrović 10, Jelenek, Mašić 4, Vrbica 5, Gudić 13, Cvjetičanin, Ušić 7, Prgomet 8, Turić

Cedevita – Split 69-76 (18-20, 25-16, 10-22, 16-18)

Cedevita: Buljević 9 (5sk), Katić 21 (3as), Krušlin 2 (3sk, 3as), Rogić 2, Žganec, Dukan 7 (8sk), Lončar 6 (3sk, 5as), Mikšić, Musa 13 (6sk), Vučić 9 (3sk)

Split: Dijan 9, Jukić 8 (5sk, 4as), Kalajžić 6 (3sk, 3as), Kanaet 2 (6sk), Širko 7 (4sk), Filipović 8 (6sk, 7as), Kedžo 14 (3sk, 3as), Najev 6 (3sk), Rančić 13 (2as), Subotić 3 (3sk)