A-1 liga: Alkar brzo ponire prema začelju ljestvice

18. kolu nije nedostajalo uzbuđenja, pogotovo ne na Mavrincima te u Trnskom.

Zabok je iščupao pobjedu protiv Zagreba u produžecima rezultatom 118-114. Gosti su bolje ušli u susret, ali Zagrepčani su nevjerojatno efikasnom drugom četvrtinom (37-30) vratili stvari na početak. Nastavili su u istom ritmu i u trećoj četvrtini predvođeni Lukom Božićem, međutim zadnja četvrtina nam je ponudila buđenje Zabočana koji su uspjeli odvesti utakmicu u produžetke. U njima su na krilima Puljka i Polutka uzeli pobjedu.  Najbolji u redovima Zaboka bili su Hrvoje Puljko sa 36 poena i Polutak sa 21 košem. Kod Zagreba je Luka Božić ubacio 34 poena te Pavle Marčinković 30.

O povijesnoj pobjedi Škrljeva nad Cedevitom možete pročitati ovdje.

Gorica je u potpunosti nadigrala Alkar rezultatom 94-67. Alkar se uspijevao držati prvo poluvrijeme(-12), ali u nastavku se u potpunosti raspao. Gorica jezasluženo uzela vrijednu pobjedu u borbi za ostanak, u kojoj je gurnula Alkar korak bliže provaliji. Ante Mašić je s 26 koševa predvodio Goricu, dok mu je dobro asistirao Felix s 15 ubačenih koševa. Kod Alkara se jedino istaknuo Hrvoje Vučić s 25 ubačenih koševa.

Split je uzeo bodove protiv Hermes Analitice, 76-69. Analitičari su pružili dostojan otpor favoriziranom Splitu, ali ipak nisu uspjeli doći do željene pobjede. Splićani su bolje krenuli u susret, ali Hermes se trudio što više zagorčati im život. Na poluvremenu je semafor pokazivao 33-36 za Split. Domaćini us uspjeli i doći do jednog vodstva u nastavku utakmice, ali ono nije bilo dugog vijeka. Izabranici Nikše Skelina su ubrzo vratili prednost te je više nisu ispuštali do kraja. Najefikasniji u redovima Splita bili su Mateo Kedžo sa 29 poena te Goran Filipović sa 11 koševa. Kod Hermes Analitice je Stipe Krstanović ubacio 24 poena i upisao sedam skokova.

Kvarner nije imao šanse protiv Cibone te je morao priznati novi poraz, o kojemu više možete pročitati ovdje.

Vrijednosnice Osijek opet nisu imale sreće u završnici te su morale priznati poraz od Šibenika rezultatom 80-81. Osijek je u prvom poluvremenu dao nadu svojim navijačima da će uzeti pobjedu (+15, 47-32), ali Šibenčani su u nastavku utakmice napokon počeli igrati košarku koju smo od njih i očekivali. Do četvrte četvrtine su svoj zaostatak smanjili na samo -1. U njoj su obje momčadi imale svoju priliku za pobjedu, ali Šibenčani su bili precizniji kad je trebalo. Halilović je bio najbolji s 19 koševa za Jolly, dok je kod Osijeka Robinson završio susret s 21 košem.

U zadnjem susretu kola Zadar je pobijedio Jolly s 84-72. Iako je na kraju završilo sa samo +12, Zadar je tokom utakmice prelazio i prednost od +30. U nijednom trenutku se pobjeda Zadra nije činila upitnom. Briljirao je Kovačević s 22 koša, dok je kod poraženih Novačić imao 19 koševa.